آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی

آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی

آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی

این روزها، از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عواملی که باعث گسترش فعالیت شرکت‌ها و برندها در زمینه بازاریابی اینترنتی شده است؛ افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی و توجه آن‌ها به اینگونه رسانه‌هاست. اگر هنوز هم در تأثیر شبکه‌های اجتماعی شک دارید، پیشنهاد می‌کنیم مبحث بازاریابی ویروس‌وار و صدای برند را حتماً بخوانید. از عناصر مهم در بازاریابی، مدیریت و اعمال روش‌های متفاوت برای جذب کاربران بیش‌تر در شبکه‌های بازاریابی کسب‌وکار است که گاهی اوقات فعالان این عرصه با کمبود ایده‌های ناب، جالب و چالش‌برانگیز در انتشار مطالب خود مواجه می‌شوند.

کاربران دنبال‌کننده برندی خاص همیشه در انتظار مطالبی هستند که علاوه بر جذابیت متنی، دارای کیفیت بالا نیز باشد؛ به‌همین منظور بازاریابان برندها باید به کیفیت مناسب متن برای جذب بیش‌تر مخاطب نیز توجه داشته باشند. در اینجا ایده‌هایی برای افزایش دنبال‎کنندگان و مشتری در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌کنیم.

  • انتشار مطالب از طریق کاربران

انتشار برند شما توسط کاربران، طرفداران و مشتریان شما نتیجه ارتباط عمیق‌تری است که با آن‌ها به‌وجود آمده. همچنین طبق تحقیقات حدود 76 درصد مردم به مطالبی که توسط افراد دیگر ( نه خود برند مورد نظر ) و 100 آن‌ها به نظر و پیشنهاد خرید مصرف‌کنندگان محصول بیش‌تر اعتماد می‌کنند تا تبلیغات خود برند. و نیز این تبلیغات از سوی مشتریان خود نشان‌دهنده نظر مثبت و خوبی است که به برند شما دارند.

  • جشنواره‌ها و جوایز

ارائه محصولات و هدایای رایگان تقریبا توسط همه مردم مورد استقبال واقع می‌شود و معمولا برندها از طریق برگزاری جشنواره‌ها جهت انتخاب و اهدای جوایز به مخاطبین خود، هم موجبات شادی آن‌ها را فراهم می‌آورند و هم باعث افزایش جذب مخاطب می‌شوند. همچنین نتایج حاکی از آن است که این‌گونه برندها و شرکت‌ها رشد تبلیغاتی و افزایش مشتری 70 برابر سریع‌تر را در بازه زمانی نسبتا کوتاهی خواهند داشت.

  • تگ کردن دوستان

اکثر کاربران پس از مشاهده مطالب جالب و جذاب در شبکه‌های اجتماعی و در بخش نظرات، دوستانشان را نیز برای دیدن این مطالب تگ می‌کنند. شما نیز می‌توانید با بهره‎گیری از این ایده، در پست مطلب جالب خود از بازدیدکنندگان آن بخواهید تا درصورتی که از مطلب شما لذت بردند، دوستانشان را هم برای بازدید از آن‌ها مطلع کنند. طبق آمار مطالب جالب و خنده‌دار، در ارتباط با موضوعات داغ روز و مربوط به ارتباطات مردم، توانایی بالایی جهت تگ شدن در بخش نظرات دارند. اگر به توضیح اضافه نیاز دارید، به پیوند مراجعه کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.