آموزش فرایند‍‍ اجرای سرویس بازرسی امنیتی گوگل (بخش دوم)

آموزش فرایند‍‍ اجرای سرویس بازرسی امنیتی گوگل (بخش دوم)

تا اینجا پیش رفتیم که بازرسی امنیتی گوگل چهار گام دارد، گام اول و دومش بررسی دستگاه‌های متصل به حساب و وارسی اطلاعات حسابتان بود. چرایی اهمیت بازرسی امنیتی نیز موضوعی بود که پیشتر باز شد.

گام سوم: گرفتن دسترسی از اپلیکیشن‌های کم‌امنیت

در گام سوم بازرسی امنیتی گوگل، بخشی وجود دارد به نام غیرفعال‌سازی دسترسیِ اپلیکیشن‌های کم‌امنیت یا Disable access for less secure app. در این بخش تمام اپلیکیشن­‌هایی که به حساب کاربری شما دسترسی دارند، دیده می‌شوند. اگر هریک از این نرم‌افزارها کم‌امنیت باشند، امنیت کل حساب کاربری شما به خطر می‌افتد از این رو باید دسترسی‌ها را مدیریت کنید. در این گام دو انتخاب پیش رو دارید: ۱. گرفتن دسترسی از اپلیکیشن­‌ها یا  Turn Off ۲- دادن دسترسی به اپلیکیشن­‌ها یا Turn on پیشنهاد می‌کنیم دسترسی به حساب کاربری‌تان را از اپلیکیشن‌های کم‌امنیت بگیرید. همیشه حواستان باشد از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که امنیتشان تضمین‌شده است. اگر به خدمات آن اپلیکیشن نیاز داشتید، سعی کنید اپلیکیشن مشابهی را جاینشینش کنید که امنیت مطلوبی دارد.

پی‌نوشت: به این نکته دقت کنید که گرفتن دسترسی برخی اپلیکیشن‌ها، بر ارتباط مَجازی شما تأثیر خواهد گذاشت. احتمالش هست که ارتباط‌های وابسته به حساب گوگلی خود را با برخی از مخاطبانتان از دست بدهید یا ارتباطتان با اخلال مواجه شود. پس در اعطا و حذف دسترسی دقت بورزید تا مبادا بازرسی امنیتی گوگل به از دست دادن مخاطب منجر گردد و برای پیشگیری از آن تدابیری بیندیشید. اگر درباره‌ی یکی از گزینه‌ها سؤالی داشتید، خیلی راحت برای آگاهی بیشتر گزینه‌ی Learn more را انتخاب کنید و اگر همه‌چیز روال بود، Done را بفشارید.

گام چهارم: بازبینی مجوزهای حساب کاربری 

گام پایانی، بازبینی مجوزهای دسترسی به حساب کاربری‌تان است. این قسمت وبگاه‌ها و دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توانند به حساب گوگلتان متصل شوند. برای آگاهی بیشتر سرپیکانِ روبه‌پایین کنار هر گزینه را بفشارید. اگر تمایل به گرفتن دسترسی هریک داشتید، گزینه‌ی حذف دسترسی یا Remove را بزنید. پس از پایان بازبینی، روی Done بزنید تا فرایند به پایان برسد.   ایمن و پایا باشید، لَختی بمانید و با دیدگاهتان خوشحالمان کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.