آموزش فرایند‍‍ اجرای سرویس بازرسی امنیتی گوگل (بخش اول)

آموزش فرایند‍‍ اجرای سرویس بازرسی امنیتی گوگل (بخش اول)

درباره‌ی سرویس بازرسی امنیتی گوگل توضیحاتی نوشته شد (این مقاله)، دانستیم که برای پایش دسترسی به حساب کاربری گوگل، بهتر است که هرچندوقت‌یک‌بار سری به این سرویس بزنیم و حسابمان را ایمن کنیم. مطمئن شویم که کسی به حسابمان دسترسی ندارد. اما اجرای این فرایند چگونه است؟

گام اول: بررسی دستگاه‌های متصل به حساب شما

در پیش‌گامِ بازرسی امنیتی گوگل ، گوگل باید مطمئن شود که کسی که پشت سیستم دارد این سرویس را اجرا می‌کند، خود شمایید. به همین علت ممکن است از شما رمز حسابتان را بخواد. پس از آن وارد صفحه‌ی بررسی امنیتی می‌شوید و در اولین گام دستگاه‌های متصل به حسابتان را نشان داده است (عنوان Check Your Connected Devices) تا بدانید که چه دستگاه‌هایی به حساب کاربری گوگل شما متصل شده‌اند. موقعیت مکانی و زمانی هر دستگاه را خوب نگاه کنید. کاملاً بررسی کنید که این اطلاعات با دستگاه‌های شما مطابقت داشته باشند. اگر تمام دستگاه‌ها، همان‌هایی بود که مال خودتان است گزینه‌ی تأیید یا Looks Good را بزنید. اگر دستگاهی را نمی‌شناختید، خیلی راحت روی سه‌نقطه‌ی سمت راست همان دستگاه راست‌کلیک کنید (مربع آبی مشخص‌شده در تصویر) و گزینه‌ Remove‌ را بزنید و پس از آن گزینه‌ی Don't recognize a device (قابِ قرمزِ مشخص‌شده در تصویر) را بزنید، در اینجا گوگل از شما می‌خواد که رمز عبور اکانت خود را تغییر دهید. پس گزینه‌ی Change Password‌ را انتخاب کنید و رمز عبورتان را عوض کنید. 

بازرسی امنیتی گوگل

گام دوم: وارسی اطلاعات حساب شما

چنانچه رمز حساب گوگل‌تان را از یاد برده‌اید، یا حس می‌کنید فعالیت‌های مشکوکی در حسابتان در حال وقوع است، به بخش «وارسی اطلاعات بازیابی حساب» یا همان check your Recovery information بروید. در این بخش با افزودن شماره‌ی تلفن و ایمیلی ثانویه و گوشی هوشمند مورد اعتماد، می‌توانید حساب خود را ایمن کنید. فقط دقت کنید که شماره و ایمیل صحیحی را وارد کرده باشید. احتمالش هست که در این بخش با یک پرسش امنیتی مواجه شوید (البته اکنون دیگر در بیشتر دستگاه‌ها فعال نیست، چراکه گوگل دیگر از این روش پشتیبانی نمی‌کند). پس از انجام مراحل این بخش، پس از هر مرحله باید گزینه‌ی Done یا «تیکِ تأیید» را بزنید.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.