آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای specify a character set early که از سری خطاهای page speed است.  

specify a character set early چیست؟

هنگامی که کاربر صفحه ای را باز می کند، از طریق مرورگر وب اطلاعات مربوط به صفحه را از وب سرور درخواست می کند. بدون مشخص کردن کاراکتر تنظیم شده، مرورگر مجبور است قبل از اینکه بتواند شروع به تجزیه عناصر صفحه کند، وآن را به تنهایی پیدا کند.که باعث ایجاد تاخیر در زمان بارگزاری صفحه می شود. این خطا مربوط به متاتگ character set است که در زبان های مختلف از آن استفاده می شود. ما در زبان فارسی متاتگ character set که همان است را استفاده می کنیم . اما gtmetrix می گوید که نیازی به استفاده از آن نیست.

خطای specify a character set early پس بهتر است که character set را در تگ meta http-equiv مشخص نکنید زیرا در مرورگرهای قدیمی مثل اینترنت اکسپلور8 و ورژن های قدیمی تر باعث می شود که دانلود در پیش فرض (lookahead downloader ) غیرفعال شود و زمان لود سایت  را افزایش می دهد.پس بهتر است character set را  از سمت سرور مشخص و تنظیم کنید و دیگر نیاز به تعیین لود شدن مجموعه کاراکتربرای هر صفحه نیست.

آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

حال چگونه خطای specify a character set early را رفع کنیم ؟

تعیین متاتگ character set  را به صورت درخواست http با استفاده از دستور زیر:   Content-type : text/html ; charset=utf-8   مشخص کردن character set زمان لود صفحه را کاهش میدهد و دیگر برای هر فایل html نیاز به مشخ کردن آن نداریم.پس با توجه به زبان سرور و نوع سرور درخواست را به صورت header http مشخص می کنیم.

در زبان php

اگر از زبان php در سایت خود استفاده می کنید در صورتی که با خطای specify a character set early مواجه شدید با استفاده ازدستور زیر درخواست را در header قراردهید.   Header (“content-type : text/html; charset=utf-8”);

در سرور آپاچی

درصورتی که از سرور apache استفاده می کنید کد زیر را در htaccess . وارد کنید.   Addtype  ‘text/html;  charset=utf-8’ html

درسرور Nginx

اگر از زبان ASP یا پایتون استفاده می کنید . درصورتی که سرور شما Nginx است. با اضافه کردن کد زیر در قسمت confing سرور این درخواست را ایجاد کنید.   More _set_ headers   -t ‘text/html’ ‘content-type: text/html; charset=utf-8’; درصورتی که درخواست را در هدر به صورت http  ایجاد کردید خطا برطرف می شود اما یک بار دیگر سایت را بررسی کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

امیدواریم که این مقاله  و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.