آموزش رفع خطای serve resources from a consistent url در gtmetrix

آموزش رفع خطای serve  resources  from a consistent  url در gtmetrix

آموزش رفع خطای serve  resources  from a consistent  url در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای serve  resources  from a consistent  url که از سری خطاهای page speed است.

serve  resources  from a consistent  url  چیست؟

serve  resources  from a consistent  url : این پارامتر برای نمایش منابع از یک آدرس سازگار و درست است در صورتی که منابع از یک آدرس ناسازگار و غیر صحیح درخواست شود، با توضیحاتی که در ادامه داده می شود می توانید آن  را برطرف کنید. این خطا زمانی اتفاق می افتد که به عنوان مثال یک عکس یا هرنوع فایل یکسان مانند فایل های css و یا javascript را با دو آدرس متفاوت در صفحه ای از سایت خود بارگذاری  کنید، این کار باعث می شود تعداد درخواست های سمت سرور افزایش یابد. چون هرکدام از این فایل ها یک نوع درخواست http به حساب می آیند و وقتی درخواستهای http افزایش می یابد ،درگیری سرور برای پاسخ بیشتر می شود.

اگر تعداد درخواست ها بالا باشد چه اتفاقی می افتد؟

بالابودن تعداد درخواست ها باعث می شود در سایت های پربازدید طبق انتظار کاربر ، زمانی که وارد سایت می شوند صفحه به سرعت لود شود و مجبور نباشند زمانی برای لود صفحه منتظر بمانند. 

رفع خطای serve  resources  from a consistent  url 

حال چگونه  خطای serve  resources  from a consistent  url را رفع کنیم ؟

روش اول : ریدایرکت کردن

وقتی سایتی با آدرس www.newsite.com  و newsite.com وجود دارد یا نسخه های مختلف سایت را در دو آدرس جداگانه میزبانی کرده اید. این باعث کپی منابع می شود. یکی که در ریشه دامنه وجود دارد و دیگری که در زیر دامنه www میزبانی شده است.برای این کار کافیست که شما ریدایرکت های301 را اعمال کنید، تغییر مسیر 301 تضمین می کند که مرورگر و موتورهای جستجو تمام نسخه های دیگر را پرش کنند و به نسخه مورد نظر از منابع و صفحات بروند.

رفع خطای serve  resources  from a consistent  url 

روش دوم :canonical tag  (کانونیکال تگ )

با استفاده از برچسب های کانونیکالی این مشکل را حل کنید اما در صورتی که از ریدایرکت 301 و 302 جواب نگرفته باشید.همچنین باید گفت که این برچسب ها مشکل را از بین نمی برند بلکه فقط به موتور جستجو دستور می دهند نسخه خاصی را ترجیح دهد. حال اگر خواستید از این روش استفاده کنید کافیست لینک را به منبع مورد نظر با ویژگی rel = canonical در کد اضافه کنید. این می تواند به روش مشابهی در دامنه ها استفاده شود.

روش سوم : پلاگین ها

مواقعی وجود دارد که استفاده از منابع متعدد منجر به اخطار URL های مداوم می شود. این اتفاق می افتد زیرا چندین افزونه منابع مشترک دارند یا یک افزونه منفرد یک منبع را به URL اصلی اضافه می کند. برای رفع این مشکل کافیست یکی از افزونه هایی که باعث ایجاد مشکل می شود را غیرفعال کنید.   امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.