آموزش رفع خطای put css in the document head در gtmetrix

آموزش رفع خطای put css in the document head در gtmetrix

آموزش رفع خطای put css in the document head در gtmetrix   

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای put css in the document head که از سری خطاهای page speed است.  

put css in the document head چیست؟

put css in the document head : یعنی فراخوانی فایل css به خارج از بخش head سایت. این خطا به دلیل قرارنگرفتن کدهای css در جای مناسب است.کدهای css که ما در سایت استفاده می کنیم جزء بخشی هستند که باید در سایت دیده نشوند، یعنی در بخش body که مربوط به نمایش صفحات است و بازدیدکننده آن را می بیند نباشد. این کد ها نیاز به دیده شد ندارند و فقط ظاهر سایت را آن طور که تعیین شده نمایش می دهند.

پس فقط برای مرورگر مهم هستند و به همین دلیل داخل head قرار می گیرند. اگر شما فایل استایل خود را در بخشی خارج از head سایت تان فراخوانی کرده باشید. مثلا اگر فایل style  در بخش body بود برای رفع این خطا کافیست بخشی را که اخطار میدهد به قسمت head سایت منتقل کنید و خطای موجود در این بخش برظرف می شود. پس در صورت استفاده از استایل های inline css و تگ که از طریق آن استایل های خارجیexternal style را فراخوانی می کنیم که در قسمت head سند html قرار بگیرند

آموزش رفع خطای put css in the document head در gtmetrix

put css in the document head 

حال چگونه خطای put css in the document head را رفع کنیم؟

اگر به هر دلیلی کدهای css را داخل جایی غیر از تگ head  قراردهید در این این صورت با خطای put css in the document head مواجه می شوید در صورتی که سند html صفحه شما به شکل زیر باشد:

Hello World!

در نمونه کد بالا کدهای مربوط به استایل در جای غیر مناسبی قرار گرفته اند (خارج از تگ head ) در این صورت با این خطا در جی تی متریکس روبه رو می شویم که برای برطرف کردن آن باید بخش مربوط به css را به داخل تگ head ببریم. یعنی مثال بالا باید به شکل زیر اصلاح شود.

Hello World!// Content همانطور که مشاهده کردید تنها با یک جابه جایی ساده خطای put css in the document head را رفع کردید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.