آموزش رفع خطای minimize request size در gtmetrix

آموزش رفع خطای minimize request size در gtmetrix

آموزش رفع خطای minimize request size در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای minimize request size که از سری خطاهای page speed است.

minimize request size چیست؟

این پارامتر برای کاهش حجم درخواست‌ها صورت میگیره که از سمت کوکی و هدر قابل استفاده هستند. همه صفحات سایتها شامل تعدادی فایل های استایل دهی و جاوا اسکریپت، عکس و متن است. برای دریافت هرکدام از این فایل ها مرورگر یک درخواست به سمت سرور ارسال می کند.هرچه تعداد فایل ها بیشتر باشد به همان اندازه تعداد درخواست ها هم بالاتر می رود که باعث کندی سرعت سایت می شود. رفع خطای minimize request size باعث بهینه سازی سایت در سمت سرور و کاربر می شود.  

حال چگونه خطای  minimize request size را رفع کنیم؟

این خطا در قالب های رایگان مثل وردپرس و جوملا بیشتر دیده می شود. چون سازنده قالب مجبور است استایل ها و فایل های جداگانه تعریف کند، به عنوان مثال برای راستچین کردن قالب، کدهای آن را در حالت rtl.css قرارمیدهد، اما در اکثر سایت هایی که طراحی سایت آن اختصاصی است دارای cms اختصاصی هستند. البته cms های رایگان هم ضعیف نیستند، شما می توانید با مدیریت و بهینه سازی قالب این مشکل را رفع کنید. روش هایی مثل یک پارچه سازی تصاویر، ترکیب و بهینه سازی فایل های جاوا و استایل (css)، حذف فونت ها وفایل هایی که ضروری نیست می تواند کمک خوبی به رفع این خطا کند. روش های متفاوتی برای کاهش تعداد درخواست ها وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم

اموزش-حل-ارور

minimize-request-size

روش اول : بهینه سازی عکس های سایت برای رفع خطای minimize request size

  • در این روش می توانید عکس های خود را بهینه سازی کنید و برای این کار می توانید از آموزش رفع خطای optimize images هم کمک بگرید.
  • همچنین می توانید با استفاده از css sprites می توانید به جای استفده از چند تصویر در صفحات، تصاویر را باهم ترکیب کرده وبا استفاده ازcss هربخش از این تصویر اصلی را که مورد نیازتان بود را نمایش دهید. به جای استفاده از نمادهای تصاویر جداگانه در هدر مانند آیکون های اجتماعی، نماد سبد خرید، نماد حساب من، نماد جستجو. می توانید از تصویر Sprite استفاده کرده و تمام این نمادها را در یک تصویر واحد اضافه کنید و از آن استفاده کنید.
  • یکی دیگر از راه های بهینه سازی تصاویر در وردپرس استفاده از خاصیت images lazy loading است که با استفاده از آن هنگام ورود کاربر به سایت، فقط عکس هایی که در صفحه مانیتور هستند به کاربر نمایش داده شوند. (یعنی تا وقتی که اسکرول انجام نشده و کاربر به بخشی که تصویر در آن قرار دارد اسکرول نکرده باشد تصویر نمایش داده نشود.) وقتی کاربر از وب سایت شما بازدید می کند ، محتوای کل صفحه بارگیری می شود، اگر صفحه وب سایت دارای تصاویر یا محتوای بیشتری باشد ، بارگذاری آن زمان می برد. به عنوان مثال، اگر صفحه وب شما حاوی 100 یا بیشتر تصویر است، به جای بارگیری همه تصاویر در یک زمان، می توانیم تصاویر را با بارگذاری تنبل اضافه کنیم و فقط تصاویر مورد نیاز را در پیمایش صفحه بارگذاری کنیم.
  • برای سیستم ها مدیریت محتوا مثل جوملا یل وردپرس می توانید همچنین از پلاگین هایی مثل wp rocket یا lazy load  استفاده کنید.

روش دوم : فشرده سازی فایل های css و javascript برای رفع خطای minimize request size

  • در این روش شما می بایست فایل css و js سایت خود را بهینه سازی کنید. می توانید از آموزش هایی مثل : آموزش رفع خطای minify css و  minify java scripts کمک بگیرید.
  • استفاده از پلاگین هایی مثل autoptimize که فایل های css یا javascript را باهم ترکیب  می کند تا از ارسال درخواست های متعدد برای بارگذاری چند فایل استایل جلوگیری شود.
  • روش دیگر این است که برای فرخوانی فایل های css و js از استایل ها و اسکریپت های داخلی به جای استایل ها واسکریپت های خارجی استفاده کنیم.
  • استفاده از اتربیوت های defer و async  برای کاهش تعداد درخواستد ها (تفاوت بین defer و async  این است که، اسکریپت هایی که به صورت async هستند به محض لود شدن اجرا خواهند شد . اما اسکریپت هایی که به صورت defer هستند اگر به طور کامل هم لود شوند منتظر می مانند تا کل صفحه html  لود شود و بعد اجرا می شوند.)

روش سوم : حذف فایل های اضافه برای رفع خطای minimize request size

حذف برنامه های خرید غیر ضروری : اگر برنامه ای در حال استفاده یا غیرفعال نیست ، این برنامه ها را از سایت حذف کنید. استفاده از پلاگین کمتر و استفاده از یک نوع فونت، به کم کردن درخواستها و افزایش سرعت سایت کمک خواهد کرد. از آنجا که برنامه ها می توانند js یا css زیادی اضافه کنند و به دلیل این صفحات وزن بیشتر است و وب سایت را کند می کند.  

روش چهارم : استفاده از روشinline  برای منابع برای رفع خطای minimize request size

استفاده از inline فایل های css و js و عکس ها که به جای اینکه از فایل ها و عکس های خارجی استفاده کنید به روش inline  از آن ها استفاده کنید که در مقاله آموزش رفع خطای inline small css و inline small java script  آن را توضیح داده ایم. همچنین gtmetrix  پیشنهاد می کند که کوکی هایی که استفاده نشده و یا کپی هستند را حذف کنید. وهمچنین توصیه کرده است که حجم کوکی ها نباید از 1000 بایت بیشتر باشد و در هر دامنه میانگین  حجم کوکی ها باید از 400 بایت کمتر باشد. تا هنگام ارسال منابع با کوکی ، حجم کوکی ها حداقل باشد.

امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.