آموزش رفع خطای inline small javascript در gtmetrix

آموزش رفع خطای inline small javascript در gtmetrix

آموزش رفع خطای inline small javascript در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای  inline small javascript که از سری خطاهای page speed است.  

 Inline  small  javascriptچیست؟

Inline  small  javascript : یعنی فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت کوچک از داخل سایت ، اگر فایل های javascript  شما بیش ازحد کوچک باشند، بهتر است محتوای آن را کپی کنید و در بخش head سایت خود قرار دهید. قبل از اینکه خطای Inline  small  javascript را به شما معرفی کنیم ابتدا باید ببینیم کهinline small چیست؟ سه روش برای کد نویسی js در html می توانیم است که احتمالا با آن ها آشنا هستید.

Inline : دراین روش کد ها درون خطی هستند و دقیقا داخل فایل html قرار دارند. Internal : در این روش کدها در یک فایل جدا با فرمت javascript. قرار دارند که بعد از فراخوانی در سند html لود می شوند.

External : در این روش کدها در یک منبع خارجی که جدا از دامنه و هاست هستند قرار دارند و فقط از طریق این منابع می توانیم آن ها را لود کنیم.

استفاده از Inline  small  javascript :

به عنوان مثال اگر شما برای یک  قالب از سه روشی که گفتیم استفاده کنید  و یک رنگ یا فونت دلخواهی را انتخاب کنید ، در سند html اولویت با کد استایل inline است. اگر این حالت وجود نداشت در مرحله بعد حالت internal و در آخر حالت external در اولویت است. مرورگرها درهر سایتی لود فایل های javascript که از منابع خارجی لود می شوند را تا زمانی که صفحه به صورت کامل از سمت خود سرور لود نشود را در نظر نمیگیرند. بعد از اینکه صفحه بر اساس فایلهای خود سرور لود شد شروع به لود فایلهای خارجی می کند. و در این صورت زمانی در این بین اتلاف می شود اگر چه دراین زمان هرچند خیلی کوتاه است،ولی باعث ایجاد وقفه ای در لود سایت می شود و زمان لود سایت را کاهش می دهد وتعدا درخواست های http  را بالا می برد پس برای رفع این خطا کافیست استایل ها و کدهای javascript را که از منابع خارجی لود می شوند را مستقیم در سرور سایت قرار دهیم.

  آموزش رفع خطای inline small javascript در gtmetrix  

حال چگونه خطای inline small javascript را رفع کنیم ؟

پس برای رفع خطای inline small javascript وبهینه سازی لود سایت و زمان بازشدن صفحه ، درصورتی که کدهای javascript دارای حجم کمی باشند ، می توانید آن ها را به صورت مستقیم در سند html وارد کنید و یا با دیگر فایلهای javascript موجود ادغام کنید. دو روش برای رفع این خطا وجود دارد که آنها را مورد بررسی قرار می دهیم قراردادن کد javascript در قسمت html :

برای مثال فایلی در داخل صفحات سایت با نامsmall.js فراخوانی می شود که کلاس های خاصی برای نمایش نوعی محتوا قرارداده شده است:

Hello, world!

این فایل small.js  که درخط سوم مشاهده می کنید محتوای آن بصورت زیر است :

/* contents of a small JavaScript file */

چنین فایلی با این مقدار کدنویسی فقط تعدادی درخواست http اضافه روی سرور یا سرورخارجی ایجاد می کند. پس بهتراست برای این فایل هایی که حجم زیادی دارند آن ها را درفایل های استایل ادغام کنیم یا درقسمت head بخشی را که مربوط به نمایش محتوا است را بین تگ

Hello, world!

بعد از این مراحل بالا را انجام دادید خطای inline small javascript  درgtmetrix رفع می شود وباعث کاهش تعداد درخواست  httpمی شود و سرعت لود سایت نیز افزایش پیدا می کند.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.