آموزش رفع خطای add expires headers در gtmetrix

آموزش رفع خطای add expires headers در gtmetrix

آموزش رفع خطای add expires headers در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای add expires headers که از سری خطاهای yslow است.  

add expires headers چیست ؟

این پارامتر مربوط به فایل هایی است که می توانند به صورت کش شده در مرورگر باقی بمانند و به جای لود مستقیم از سرور از سمت مرورگر که به صورت کش شده ذخیره شده اند لود شود.اما در منابع خارجی مثل گراواتارو.. به دلیل اینکه کنترلی روی این موضوع نداریم معولا در اینجا نشان داده خواهد شد.اما اگر فایل هاییکه روی هاست قرار دارند در اینجا نشان داده شد ، با استفاده از فایل.htaccess   مشخص کنید که این فایل ها تا چه زمانی به صورت کش شده روی مرورگر کاربر باقی بمانند و از مرورگر لود شوند.این قابلیت باعث می شود مدت زمان بارگذاری صفحات کاهش یابد و تعداد درخواست هایی که از مرورگر به سرور ارسال می شود نیز کم شود.

توجه داشته باشید که اطلاعاتی که به صورت کش ذخیره می شوند دارای تاریخ انقضا هستند و هر فایل متناسب با نوع آن باید دارای تاریخ انقضایی مشخص باشند. وپس از گذشت این مدت زمان از لود شدن و کش بودن آن محتوا، دوباره نیاز به بروزرسانی و لود شدن آن است. اگر تاریخ انقضا تعریف نشده باشد هربار که کاربر وارد یک صفحه می شود تمامی اطلاعات لود می شود. که در این صورت ارور add expires headers بوجود می آید.  

حال چگونه خطای add expires headers را رفع کنیم ؟

برای رفع این خطای add expires headers ابتدا شما باید از زمان تغییرات در فایل های خود اطلاع داشته باشید.یعنی اینکه بدانید فایل های سایت شما چند مدت یکبار آپدیت می شوند. مثلا فایل های favicon معمولا تغییری نمی کنند پس بهتر است که مدت زمان کش مرورگر آن ها طولانی  باشد. مدت زمان کش کش برای عکس ها معمولا ثبت است.فایل های javascript هرچند مدت یک بار تغییر میکنند . اما فایل های css بیشتر تغییر می کنند و آپدیت می شوند.

 روش اول : اضافه  کردن کد زیردر فایل .htaccess  برای رفع خطای add expires headers :

برای این کار وارد هاست خود شوید و بعد از اینکه وارد file manager شدید، فایل .htaccess را پیدا کنید. اگر آن را ندید رویsettings در بالای صفحه فایل منیجر کلیک کنید سپس پنجره ای باز می شود مانند تصویر زیر گزینه  show hidden files را فعال کنید. وکد زیر را وارد نمایید.

جی تی متریکس

EXPIRES CACHING ## ExpiresActive OnExpiresByType image/jpg "access plus 1 month" ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month" ExpiresByType image/gif "access plus 1 month" ExpiresByType image/png "access plus 1 month" ExpiresByType image/svg "access plus 1 month" ExpiresByType text/css "access plus 1 month" ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month" ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month" ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month" ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year" ExpiresDefault "access plus 2 days" EXPIRES CACHIN ## در کد بالا در خط 9 و11 که مربوط به فایل های css و javascript هستند مدت زمان  ذخیره آن ها را 1 ماه تعیین کردیم. در خط 4 تا 8 که مربوط به عکس ها هستند مشخص کردیم عکس از هر نوع فرمتی که بودند 1 ماه در مرورگر باقی بمانند. در خط 13 برای فایل هایی که بصورت favicon هستند مشخص کردیم که در مدت زمان 1 سال در حافظه کش مرورگر باقی بمانند. و برای سایر فایل ها نیز باید به همین شیوه عمل کنیم.  

روش دوم : اضافه کرد کد زیر در Nginx برای رفع خطای add expires headers :

برای رفع این خطا در nginx کافیست کد زیر را وارد کنید.

  Location ~* /. (jpg/jpeg/ gif/png)$  {expires  365d;} Location ~* /.(pdf/css/html/js/swf)$  {expires  2d;}

روش سوم : استفاده از پلاگین :

کافیست یکی از این پلاگین ها را نصب کرده و استفاده کنید. Hummingbird  یک پلاگین رایگان برای استفاده است که به شما امکان می دهد سرعت سایت خود را بهینه کنید. همچنین دارای گزینه های ذخیره سازی خوب است. WP Rocket  برای افزودن هدرهای منقضی شده به سایت وردپرس شما نیز گزینه خوبی است. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.