آموزش رفع خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

آموزش رفع خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

آموزش رفع خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با GTmetrix با آن مواجه می شویم  به نام Defer parsing of JavaScript و Prefer asynchronous resources است که از سری خطاهای pagespeed در جی تی متریکس ،که  هر دو مربوط به فایل‌های جاوا اسکریپت هستند و برای حل هر دو خطای Prefer asynchronous resources و خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix راهکارهای یکسانی وجود دارد.  

علت خطای Prefer asynchronous resources و خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

وقتی کاربری در سایت وارد میشود انواع مختلفی از فایل‌های جاوا اسکریپت لود میشود که لود همین فایل‌ها زمان زیادی خواهند برد.و بر اساس تست سال 2011 گوگل ، هر یک کیلوبایت از فایل جاوا اسکریپت حدود 1 میلی‌ثانیه زمان برای خواندن به طول می‌انجامد و این مقدار به زمان کل لود صفحه اضافه‌ می‌گردد، و حال اگرحجم جاوا اسکریپت200KB باشد زمان لود اولیه آن در یک صفحه 200 میلی‌ثانیه به زمان لود کل صفحه برای بازدیدکننده اضافه می‌گردد، از آنجایی که جاوا اسکریپت در هر صفحه باید لود شود، این تاخیر در تمام صفحات ایجاد خواهد شد،. که شاید به صورت عددی آنچنان زیاد هم نباشد اما می تواند روی سرعت لود سایت تاثیرزیادی بگذارد. پس برای اینکه هنگام لود سایت زودتر ظاهرسایت به کاربر نشان داده شود بهتراست ، از کدهایی که برای لود فایل‌های جاوا اسکریپت هست درمرحله آخر یا همان فوترسایت لود کنید. تا زمان بارگذاری اولیه صفحه وبسایت تان را کاهش دهید.  این  دو خطا با استفاده از راهکارهای مشترکی قابل حل شدن هستند و اگر یکی از این خطاها را برطرف کنید به صورت خودکارآن یکی خطا هم رفع خواهد شد که در ادامه به معرفی چند روش برای این کار می‌پردازیم.

آموزش رفع خطای Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

حال چگونه این دو خطا را حل کنیم؟

روش اول : قرار دادن فایل‌های JS در فوتر:

یکی از تکنیکی‌ترین روش‌ها و در عین حال آسان‌ترین روش‌ها برای به تأخیر انداختن بارگیری جاوا اسکریپت، حذف بارگیری برخی توابع از جاوا اسکریپت است. همان‌طور که می‌دانید لود کدهای یک صفحه از سایت به ترتیب از بالا یعنی قسمت Head صفحه به پایین یعنی تا اجرا می‌شود. اگر سایت شما به صورت HTML طراحی شده میتوانید با انتقال کدهایی که مربوط به لود فایل جاوا اسکریپت هستند در فوتر سایت کاری کنید که این فایل‌ها در آخرین مرحله از لود یک صفحه شروع به لود شدن و پردازش در مرورگر بکنند. به همین دلیل از قرار دادن این کدها در بخش head جلوگیری کنید. 

رفع خطای Defer parsing of JavaScript

 روش چهارم : حل مشکل JavaScript از طریق فایل function.php به روش دستی :

در این راه با ایجاد تغییرات در کدهای یکی از پرونده های اصلی وردپرس ارور را رفع کنید. فراموش نکنید که در این روش قبل از انجام هیچ کاری از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شده و از منوی ابزار سمت راست ابتدا قسمت نمایش و سپس روی ویرایشگر پوسته کلیک کنید.
  2. پرونده php را انتخاب نمایید.
  3. کد زیر را در پایین همین پرونده قرار دهید.
  4. در پایان به روی دکمه آبی رنگ بروزرسانی در پایین صفحه کلیک نمایید.

  در آخر  توصیه میکنیم به ترتیب روش‌های دوم، سوم و بعد اول را اجرا کنید و درآخر اگر مشکل شما حل نشد از روش چهارم استفاده کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.