آموزش رفع خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects و avoid URL redirects در gtmetrix

آموزش رفع خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects  و avoid URL redirects در gtmetrix

آموزش رفع خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects  و avoid URL redirects در gtmetrix

از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با GTmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطاهای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects ازسری خطاهای page speed و خطای  avoid URL redirects  از سری خطاهای yslow است .زمانی که به هر دلیلی مجبور به تغییر آدرس یکی از صفحات سایت شدید و برای اینکه صفحه مورد نظرشما ارزش خود را از دست ندهد با استفاده از ریدایرکت کردن سعی کرده اید به گوگل اعلام کنید که اعتبار این صفحه به آدرس جدید منتقل شود. اما وقتی که شروع به تست سرعت سایت کردید، با یکی از این دوخطا برخورد می کنید.  

Avoid landing page redirects: اگر با این خطا در جی تی متریکس مواجه شدید به این معنی است که باید از ریدایرکت کردن صفحات فرود دوری کنید. Minimize Redirects: اگر با این خطا مواجه شدید به این معنی است که باید تعداد ریدایرکت هایی که در صفحات سایت دارید را به حداقل برسانید. Avoid URL redirects :اگر هم با این خطا مواجه شدید باید به صورت کلی از ریدایرکت کردن این آدرس صرف نر کنید.

Avoid landing page redirects یعنی پرهیز از ریدایرکت کردن و هدایت های صفحاتی که به عنوان یک صفحه فرود محسوب می شوند.

صفحه فرود : صفحه ای است که شما قصد دارید تا کاربران را به آن صفحه هدایت کنید که صفحه‌ای ساده و مجزا در وب‌سایت شماست که به هدف جذب کاربر یا یک تبدیل (Conversion) ساده ایجاد شده است. 

 Avoid landing page redirects

Redirect یا تغییر مسیر صفحات وب چیست؟

ریدایرکت به معنی راهنمایی به یک مکان جدید است. در اینترنت، ریدایرکت Redirect مترادف با انتقال بازدید کننده به مکان جدید است . با استفاده ازRedirec میتوانید بازدید کننده‌های یک سایت را از یک آدرس به آدرس دیگر هدایت کنید.که این این انتقال دادن ها علاوه بر اینکه برای بهینه کردن سایت مفید هستند ، گاهی اوقات باعث ایجاد مشکل می شود و بخاطر زیاد بودن تعداد ریدایرکت ها سایت را با مشکل کندی سرعت مواجه می کند.

ریدایرکت چگونه باعث ایجاد مشکل می شود ؟

ریدایرکت باعث ایجاد یک چرخه درخواست پاسخ اضافی در پروتکل HTTP و در نهایت تاخیر در باز شدن یک صفحه از سایت می‌شود. در بهترین حالت، هر ریدایرکت، یک رفت و برگشت اضافی ایجاد می‌کند و در بدترین حالت ، امکان دارد چندین رفت و برگشت اضافی در پروتکل HTTP نیز به موجود آورد. در نتیجه، شما باید استفاده از تغییر مسیر را به منظور بهبود عملکرد وب سایت خود به حداقل برسانید.

پس برای رفع این دو خطای Avoid landing page redirects و Minimize Redirects ریدایرکت ها را به حداقل برسانید و تا حد توان از آن ها استفاده نکنید.اما اگر مجبور به استفاده از آن هستید، اما باید به این نکته توجه کنید که هرچه تعداد ریدایرکت‌ها در صفحات شما کم باشد سرعت صفحات سایت شما افزایش خواهد یافت.

 302 و redirect 301

302 و redirect 301 برای اینکه بتوانید خطاهای redirects را کنترل و برطرف کنید ابتدا باید آن ها را پیداکنید .با استفاده از سایت gtmetrix شما می توانید redirects های301 و 302  را در صفحاتتان را بررسی کنید.و قسمت هایی که ریدایرکت شده اند را شناسایی کنید وبرای برطرف کردن آنها راه حلی به کار ببرید. اگر مربوط به صفحات یا منابعی هست که داخل سایت استفاده کرده اید بهتر یا به آدرس اصلی (مقصد) ، آنها را لینک کنید یا اینکه آنها را به سرور خودتان منتقل کنید یا به کل این موارد را حذف کنید تا از شر مشکلاتشان راحت شوید.

به کاربردن چند توصیه گوگل برای Redirects:

  • تغییر مسیرهایی که ضروری نیستند را حذف کنید
  • هرگز به صفحه‌ای که می‌دانید در آن تغییر مسیر وجود دارد لینک ندهید.
  • هیچ‌گاه از بیش از یک تغییر مسیر برای رفتن به منبع جدیدی استفاده نکنید.

چند مرحله برای حذف تغییر مسیرها :

  1. تغییر مسیرها را بیابید
  2. دریابید که چرا وجود دارند
  3. بررسی کنید که چگونه روی سایر تغییر مسیر ها تاثیر می‌گذارند یا از آن‌ها تأثیر می‌گیرند
  4. اگر به آن‌ها نیازی نیست حذفشان کنید
  5. اگر روی سایر تغییر مسیر ها تأثیر می‌گذارند یا از آن‌ها تأثیر می‌گیرند آن‌ها را به‌روزرسانی کنید
  6. اگر سایتتان از امنیت مناسبی برخوردار است، از HSTS برای حذف تغییر مسیرهای SSL استفاده کنید.

چند روش برای رفع خطا

 روش اول : از طریق ریدایرکت 301 در cpanel وارد سی پنل شوید ودر بخش Domains به قسمت Rediects (ریدایرکت) بروید. در این قسمت در بخش اول نوع انتقال (Type) را مشخص کنید چرا که انتقال می‌تواند انواع مختلف ریدایرکت داشته باشد و ما در اینجا نوع ۳۰۱ را انتخب می‌کنیم. سپس دامنه مد نظر را در قسمت            https?://(www.)? انتخاب کرده و بعد در بخش سوم آدرس قدیمی که قرار است به آدرسی جدید منتقل شود و در بخش چهارم آدرس جدید را وارد کنید. به عنوان مثال ، اگر قرار است صفحه با آدرس localhostpageA به صفحه ای با آدرس localhostpageB ریدایرکت 301 شود باید در قسمت اول گزینه permanent301 ،در قسمت  سوم pageA و درقسمت چهارم localhostpageB را وارد کنید.  

روش دوم : استفاده از افزونه در وردپرس افزونه‌های زیادی وجود دارند که کار ریدایرکت را برای شما انجام می‌دهند. یکی از افزونه‌ها افزونه Simple 301 Redirect است .وهمچنین افزونه simple  SSL که با استفاده از آنها می توانید مشکل خودرا حل کنید.  

روش سوم : از طریق ریدایرکت 301 به کمک فایل htaccess. کد ریدایرکت 301 آدرس http به آدرس https با htaccess.

RewriteEngine On

RewriteCond %{SERVER_PORT} 80

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?haftweb\.com

[RewriteRule ^(.*)$ https://localhost$1 [R,L]

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.