آشنایی با نرم افزار Visual Studio و کاربردهای آن

آشنایی با نرم افزار Visual Studio و کاربردهای آن

آشنایی با Visual Studio

Visual Studio

Visual Studio  ویژوال استودیو نرم افزاری توسعه یافته برای تولید برنامه های رایانه ای است که توسط Microsoft تهیه شده است. از آن برای تولید وبگاه، برنامه های کاربردی وب و یا سرویس های وب استفاده می شود. Visual Studio می‌تواند برای نوشتن برنامه‌های کنسولی، ویندوزی، سرویس‌های ویندوز، برنامه‌های کاربردی موبایل، برنامه‌های کاربردی  ASP.NET و سرویسهای وب ASP.NET استفاده کرد. همراه با زبانهایی مانند #C++, C#, VB.NET, J (که به انتخاب شما بستگی دارد) استفاده شود. تمرکز اصلی این نرم افزار از اولین نسخه های آن تا به حال بر روی ویژگی  IDE بودن آن است. مخفف integrated development environment که به معنی محیط توسعه یکپارچه است.  

برخی از کاربردهای Visual Studio:

  •  Console applications: این کاربرد در اجرای خطوط دستور(بدون محیط گرافیکی) به کار می آید. این دستورها در خط فرمان اجرا می‌شوند. به عنوان مثال خط فرمان مایکروسافت داس است.
  • Windows forms applications: برای برنامه‌های کاربردی ویندوز که با استفاده از NET framework. نوشته می‌شوند.
  • Windows services: سرویس‌ها برنامه‌های مفیدی هستند که در پس زمینه ویندوز اجرا می‌شوند.
  • ASP.NET applications: ASP.NET یک تکنولوژی قدرتمند که برای طراحی و ساخت صفحات وب پویا استفاده می‌شود.
  • ASP.NET web services: ASP.NET مدل سرویسهای وب را بطور کامل فراهم نموده تا شما به راحتی و با سرعت سرویسهای وب را تولید نمایید.
  • Windows Mobile applications: که می‌تواند بر روی ابزارهایی که شامل framework هستند مانند Pocket PCها و همچنین cell phones هایی که پلت فرم Microsoft Smartphone بر روی آنها اجرا می‌شود، اجرا گردد.
  • MFC /ATL /Win32 applications: شما همچنان می‌توانید برنامه‌های سنتی MFC، ATL یا برنامه‌های Win32را با استفاده از ++C ایجاد نمایید. این برنامه‌های برای اجرا به NET framework. نیاز ندارند اما نمی‌توانند از مزایای NET framework. نیز بهره‌ای ببرند.
  • Visual Studio add-ins: شما می‌توانید از خود Visual Studio برای ساخت توابعی جدید و قابل اضافه شدن به خود Visual Studio استفاده نمایید.
  • کاربردهای دیگر: Visual Studio  شامل پروژه‌هایی برای توسعه برنامه‌های کاربردی شما، کار با databases، ساخت گزارش ها و ... می‌باشد.

 شرکت طراحی وبسایت هفت وب

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.