آشنایی با اینفوگرافیک

آشنایی با اینفوگرافیک

 اینفوگرافیک چیست؟

از ترکیب کلمه اینفو (Information) به معنای اطلاعات و گرافیک به وجود می آید و که در آن اطلاعات، آمار و هر دانشی در قالب تصویر و با استفاده از نمودارهای گرافیکی، چارت و سایر آیکون ها و تصاویر برای فهم بیشتر استفاده می شود و هدف آن ساده سازی اطلاعات پیچیده یا جذاب نمودن انتقال اطلاعات می باشد. هدف های اینفوگرافیک از دیگر هدف های اینفوگرافیک می توان به  اطلاع رسانی، سرعت انتقال اطلاعات، قرار دادن حجم زیادی از اطلاعات در فضای کم، راهنمای کاربردی، نقشه و مسیریابی و موضوعات دیگر اشاره کرد. یکی از کاربردهای اینفوگرافیک میتوان به نقشه مترو اشاره کرد در این نقشه هر نوع اطلاعات اضافی حذف شده و از رنگ های مختلفی استفاده شده است و قابل فهم است.

آشنایی با اینفوگرافیک

برای تولید یک اینفوگرافیک چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

برای تولید یک اینفوگرافیک جذاب در راستای Content Strategy نیاز به 4 اقدام می باشد که نتیجه آن باعث رونق کسب و کار و فعالیت های بازاریابی است.  

۱. انتخاب نمودن موضوعی  مناسب

۲. جمع آوری اطلاعات

۳. تهیه اینفوگرافیک

۴. توزیع آن در کانال های موثر    

مرحله اول: نیاز به انتخاب موضوعی مناسب برای یک اینفوگرافیک داریم مهمترین هدف ایجاد و توزیع اینفوگرافیک، ارائه بهتر محتوا و بالابردن ترافیک بازدیدکنندگان است انتخاب یکی از 3 روش زیر به ما کمک می کند تا موضوع اینفوگرافیک خود راتعیین کنیم و باعث تاثیز گزاری بر مخاطب می شود.

۱. موضوع اتنخابی باید مورد علاقه مخاطبان شما قرار بگیرد.

۲. یک موضوع پیچیده ودشوار را با کمک اینفوگرافیک ساده سازی کنید.

۳. از روند بازار و جامعه مخاطبتان اینفوگرافیک بسازید  

مرحله دوم: برنامه ریزی و تحقیق برای یک اینفوگرافیک جذاب برای تهیه یک اینفوگرافیک با کیفیت و جذاب، ابتدا  اطلاعات مرتبط با موضوع خود را  را جمع آوری کنید.

از اطلاعات آماری مختلف هم می توانید استفاده کنید و اگر اطلاعات را از جایی برداشت می کنید، حتما منبع آن را ذکر کنید، ذکر منبع در اطلاعات و محتوای شرکت شما نشان دهنده موثق بودن اطلاعات  شما می باشد ضمن اینکه صداقت خود را نشان می دهید. اینفوگرافیک باید حاوی یک پیام صحیح باشد، پس آن را دقیق و درست ارائه کنید.

از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید.  

مرحله سوم: ایجاد اینفوگرافیک جذاب برای ایجاد اینفوگرافیک می توانید آن را به یک شرکت تخصصی در حوزه طراحی اینفوگرافیک واگذار کنید یا  آن را طراحی کنید از وب سایت های زیر می توان در طراحی اینفوگرافیگ کمک گرفت

۱. مرکز تخصصی اینفونگاره

۲. مرکز تخصصی اینفوگرافیکس

۳. مرکز تخصصی اینفوگرام  

مرحله چهارم: اینفوگرافیک خود را به بهترین نحو ارائه دهید و پخش کنید.

برای رساندن محتوای اینفوگرافیک خود به مخاطب، بهتر است ابتدا آن را روی وبلاگ یا وب سایت شخصی خود بگذارید، سپس آن را روی رسانه های اجتماعی پست کنید. با این روش ترافیک را به سایت خود می برید. همچنین می توان از روی آن یک ویدیو تهیه کنید و روی سایتهای به اشتراک گذاری ویدیو منتشر کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.