استارتاپ ویکند
استارتآپ چیست
اکتبر 30, 2017
استارتاپ ویکند
استارتاپ ویکند که میگن چیه واقعا؟
نوامبر 3, 2017
خطای 43 ویندوز

چگونه خطای 43 ویندوز را برطرف کنیم؟

“خطای 43 ویندوز”

خطای 43 ویندوز یکی از خطا های مربوط به device manager است که زمانی که device manager یک سخت افزار را به علتی نامعلوم متوقف میکند داده میشود.در موارد حاد ممکن است معنی خرابی سخت افزاری و در موارد ساده تز ممکن است به خاطر یک مشکل ساده از درایور نرم افزاری شما باشد.معمولا همیشه پیامی مشابه زیر به شما نشان میدهد:

خطای 43 ویندوز
توضیحات مربوط به اینگونه خطا ها در قسمت device status در device properties موجودمی باشد.مهم:خطای 43 ویندوز میتواند بیانگر مشکل در هر کدام از سخت افزار های موجود در device manager باشند اما معمولا شما این خطا را برای video card (کارت گراقیک) و دستگاه های usb همانند پرینتر, وب کم,iphone/ipod و غیره مشاهده میکنید.تمام سیستم عامل های ویندوز از جمله Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XPو غیره با خطای ۴۳ مواجه میشوند.

چگونه خطای 43 ویندوز را برطرف کنیم؟

۱. اگر تا این زمان کامپیوتر خود را ری استارت نکرده اید این کار را انجام دهیدهمیشه شانس این که علت بروز خطا مشکلی کوچک از طرف سخت افزار شما باشد هست.اگر این طور باشد ری استارت کردن مشکل شما را برطرق خپاهد کرد.نکته: بعضی از کاربران گزارش داده اند که با خاموش کردن کامل (نه فقط ری استارت کردن) مشکل ان ها را برطرف کرده است.برای این کار کافی است که پس از خاموش کردن پاور(برق) کامپیوتر خود را بکشید و دکمه ی روشن شدن را بزنید, اگر لپتاپ دارید با جدا سازی باتری و قطع اتصال از برق دکمه ی روشن شدن را بزنید و مطمن شوید برقی درون مدار های داخلی دستگاه شما نمانده است.
۲.ایا دستگاه جدیدی نصب کرده اید یا تغییری در device manager خود داده اید؟ اگر این طور است, ممکن است که تغییرات شما باعث بروز خطای ۴۳ شدخ باشد.اگر میتوانید تمام تغییرات را به حالت اولیه برگردانید و کامپیوتر خود را ری استارت کنید.دوباره چک کنید که ایا خطای 43 ویندوز وجود دارد یا خیر.بسته به تغییراتی که شما انجام دادید این راه حل ها ممکن است برای شما کارساز باشند: .پاک کردن یا دوباره تنطیم کردن دستگاه جدید. .بازگردانی ورژن درایور به ورژن قبلی پیش از آپدیت .استقاده از System Restore برای بازگردانی تغییرات device manager
۳.دوباره نصب کردن درایور های ان قطعه پاک کردن و دوباره نصب کردن درایور برای دستگاه یکی از راه حل های رفع خطای ۴۳ است.
مهم: اگر یک دستگاه usb علت بوجود امدن خطای ۴۳ است, تمام دستکاه های قسمت Universal Serial  Bus controllers را پاک کنید. که این شامل USB Mass Storage Device, USB Host Controller, and USB Root Hub هم میشود.
نکته: بدیهی است که دوباره نصب کردن یک درایور همانطوری که در بالا اشاره شد با آپدیت کردن درایور فرق دارد. در یک پروسه ی کامل دوباره نصب کردن شما درایور را پاک میکنید و به خود ویندوز اجازه میدهید تا درایور اصلی ان را یافته و دوباره نصب کند.

www.haftweb.com

۴.درایور قطعه را به روز رسانی کنید. اگر در مرحله ی قبل پس از دوباره نصب کردن درایور مشکل بر طرف نشد امکان دارد درایور خراب یا متعلق به ورژن دیگری باشد.
۵.اخرین service pack ویندوز را نصب کنید. یکی از service pack ها یا patch های ویندوز ممکن است مشکل شما را حل کند.اگر نمیتوانید ان را دانلود کنید میتوانید از ویندوز آپدیت استفاده کنید.
۶.بایوس (BIOS) خود را آپدیت کنید.در بعضی از موارد یک بایوس قدیمی علت مشکلات شماست!
۷.کابل اتصال دستگاه را تعویض کنید.در بسیاری از موارد دستگاه های usb با تعویض کابل اتصال رفع اشکال میشوند
۸.به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.می دانم که این یک راهنمایی سطحی و کلی است اما با توجه به اینکه کد خطای ۴۳ به مشکلات سخت افزاری اشاره میکند,ممکن است اطلاعات بسیار مفیدی برای رفع خرابی دستگاهتا در دفترچه پیدا کنید.
۹.یک هاب مجهز به برق (powered USB hub) خریداری کنید.اگر خطا را برای دستگاه usb دریافت میکنید  ممکن اسن علت بروز خطا این باشد که کامپیوتر شما توانایی برق رسانی به دستگاه usb را نداشته باشد.با استقاده از هاب محهز به برق این خطا خود به خود بر طرف میشود.
۱۰.در اخرین مرحله به شما پیشنهاد میکنیم که دستگاه خود را تعویض کنید و دوباره چک کنید که ایا خطا باقی مانده است یا خیر
اگر از این مقاله استفاده کردید و برای شما کارساز بود, مرا در جریان بگذارید

www.hatfweb.com

1 دیدگاه

  1. یو پی اس گفت:

    با تشکر از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *