آشنایی با نرم افزار Visual Studio و کاربردهای آن
سپتامبر 8, 2017
ساعت اپل در تشخیص بیماری‌های قلبی توانمند است؟
سپتامبر 13, 2017

iOS11 رونمایی می شود؟

ios

ایا ios11 به این زودی ها خواهد امد؟      haftweb.com

گزارش‌ها نشان می‌دهد در این آپدیت قابلیت های مختلف مانند مزاحم نشدن هنگام رانندگی، ایموجی‌های متحرک و وای.فای اشتراکی فعال شده‌اند.
پس از ماه‌ها انتظار بالاخره اپل قصد دارد از آیفون‌های جدید و همچنین از iOS11 رونمایی کند. چند نسخه بتای iOS11 از ماه ژوئن تاکنون عرضه شده اما در آخرین گزارش‌ها ویژگی های جدیدی از آن رونمایی شده است.

برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از قابلیت مزاحم نشدن هنگام رانندگی، ایموجی های متحرک، وای فای اشتراکی و قابلیت مشاهده موسیقی که دوستان کاربر گوش می کنند. در همین راستا طراحی مرکز کنترل iOS11 ارتقا یافته و در یک صفحه قابل مشاهده خواهد بود. کاربران می توانند با استفاده از قابلیت لمس سه بعدی بخش‌های بیشتری را کنترل کنند.

قفل روی صفحه و مرکز نوتیفیکیشن نیز ترکیب شده اند. بنابراین کاربران می توانند بین آنها گذر کنند.
همچنین اپلیکیشن جدید Files  در آپدیت iOS11 به آیفون افزوده می شود. این برنامه به کاربران اجازه می دهد در یک مکان به تمام اسناد و مدارک خود (از جمله مواردی که در آی کلاود ذخیره شده) دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن در اپ استور وجود دارد اما کاربران تا ۱۲ سپتامبر نمی توانند آن را دانلود کنند.

علاوه بر موارد گفته شده Map Apple نیز در آپدیت جدید نقشه های فروشگاه و فرودگاه ها شامل می شود تا کاربران بتوانند راحت تر برنامه ریزی کنند.
ابزار جهت یابی نیز خط راهنما و حداکثر سرعت مجاز در  جاده را نمایش می دهد.
درکنار این موارد iOS11 دارای قابلیت «مزاحم نشدن هنگام رانندگی» خواهد بود. این قابلیت به وسیله حسگرهای مختلف حضور کاربر در خودرو را متوجه می شود و خودکار  از اعلام نوتیفیکیشن‌ها جلوگیری می کند.

این مقاله رو هم بخونید
طرح مهربانی ! مهربان باشید و بخواهید که مهربان باشند!

همچنین قفل صفحه آیفون  همچنین اجازه نمی‌دهد کاربر هنگام رانندگی به اپلیکیشن‌ها دسترسی یابد.

حالت iOS11 GM نیز شامل ایموجی‌های متحرک می شود که Animoji نامیده می شوند. ایموجی های متحرک با استفاده از ردیابی حالات صورت و صدای کاربر پیام‌های انیمیشینی متحرک می سازند.

ios

ios

اپل قابلیت High Efficiency Video Coding(HEVC)video را نیز عرضه می کند. در کنار آن کیفیت تصویر نیز با کمک تثبیت سازی بصری تصویر و HDR در نور کم بهبود می یابد.

همچنین در iOS11 GM  ضبط ویدئو به صورت Full HD و 4K ارائه می شود.
یکی از جالب ترین قابلیت های iOS11 آن است که برای استفاده از وای فای نیازی به دیگران نیازی به رمز نیست. اپل قابلیت وای.فای اشتراکی را در آپدیت جدید  عرضه می کند که به کاربران اجازه می دهد کلمه رمز روترهای خود را به موبایل کاربر دیگر ارسال کنند. در این حالت دستگاه ها باید کنار یکدیگر باشند. البته قفل موبایل ها نیز باید باز شود.

از سوی دیگر ARKit نیز به عنوان بخشی از iOS11 عرضه خواهد شد و به کاربران اجازه می دهد تا از قابلیت های واقعیت افزوده در اپلیکیشن ها استفاده کنند. واقعیت افزوده با استفاده از حسگرهای موبایل کاربر می توانند مواردی مانند عمق میدان و نور زیاد را ردیابی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *