تبلیغات درون برنامه ای یک روش هدفمند برای رسیدن به مخاطب است.
تبلیغات درون برنامه ای چیست؟انواع تبلیغات
اکتبر 16, 2020
بازاریابی گفتگو چیست؟ مزیت های بازاریابی گفتگو برای کسب و کارها؟
اکتبر 18, 2020

چت بات چیست؟اهمیت آن در کسب و کارها

چت بات ها (chatbots)

چت بات ها  همچنان بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال در سال 2020 خواهد بود. این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی از پیام فوری برای چت در زمان واقعی ، شبانه روز ، با مشتریان یا بازدیدکنندگان سایت شما استفاده می کند.همچنین امروزه به شرکت ها کمک می کنند که سطح بالایی از تعامل کاربر را برطرف کنند و مشکلات کاربر را حل کنند .

 

مزایای استفاده از چت بات ها :

 • صرفه جویی در وقت و هزینه :

صرفه جویی در وقت و هزینه به شما امکان می دهند تا با منابع و تلاش کمتری به مشتریان بیشتری خدمت کنید. برخلاف انسان ها چت بات  به حوق و دستمزد احتیاجی ندارند و به صورت 24 ساعته کار می کنند.

چت بات ها  همچنان بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال در سال 2020 خواهد بود. این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی از پیام فوری برای چت در زمان واقعی ، شبانه روز ، با مشتریان یا بازدیدکنندگان سایت شما استفاده می کند.همچنین امروزه به شرکت ها کمک می کنند که سطح بالایی از تعامل کاربر را برطرف کنند و مشکلات کاربر را حل کنند .

چت بات چیست؟

 • کمک به تقسیم ترافیک :

چت بات  ها با هدایت مکالمه در جهات مختلف مخاطبان شما را متنوع می کنند. بنابراین chatbot ممکن است پیشنهاد دهد که در چت سفارش مستقیمی ایجاد کند. در صورت نیاز افراد به اطلاعات بیشتر ، chatbot باید تمام جزئیات لازم در مورد محصول یا خدمات شما را ارائه دهد.

 • سریع پاسخ دادن :

پاسخ فوری کاربران را قادر می سازد تا سریعا مشکلات خود را برطرف کنند و منجر به تجربه مثبتی برای مشتریان شما می شوند. چت بات برند شما را بهبود می بخشند و احساس اعتماد به نفس مرتبط با شرکت شما را رشد می دهد.بر ای ثبت سفارش چت بات اختصاصی برای سایت خود کلیک کنید.

پاسخ فوری کاربران را قادر می سازد تا سریعا مشکلات خود را برطرف کنند و منجر به تجربه مثبتی برای مشتریان شما می شوند. چت بات برند شما را بهبود می بخشند و احساس اعتماد به نفس مرتبط با شرکت شما را رشد می دهد.

چت بات چیست؟ اهمیت آن در کسب و کار

 • روند پرداخت را آسان می کند:

بدون اینکه کاربران به سایتی منتقل شوند ، می توانید از چت بات برای تکمیل سفارشات استفاده کنید. سفارش دادن و پرداخت درست در چت وقت و تلاش کمتری از مشتری شما برای خرید می گیرد.برای این کار باید سایر خدمات انتقال پول را به چت بات خود متصل کنید. این کار برای فروشگاه های تجارت الکترونیک مفید است.

 • داده ها را برای تجزیه و تحلیل می دهد :

تمام داده های جمع آوری شده با کمک چت بات ها به شما اطلاعاتی در مورد نیازها و تنظیمات مخاطبان را به ما می دهد. با استفاده از این داده ها ، می توانید استراتژی بازاریابی چت بات و بازار یابی کلی خود را برای دستیابی به نتایج بهتر مالی تطبیق دهید.برای وب سایت خود نیاز به چت بات اختصاصی دارید با مشاوران تیم هفت وب گفت و گو کنید.

این مقاله رو هم بخونید
رایج ترین خطای ویندوز و نحوه برطرف کردن آنها

 عملکردهایی را که تجارت شما را مدیریت می کند را بررسی می کنیم :

 • امکان ساخت سفارشات :

اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیکی راه اندازی کرده اید. لباس ، غذا ، لوازم جانبی و.. می فروشید ،چت بات یک نجات دهنده است چون امکان گرفتن مستقیم سفارشات در چت را فراهم می کند. در صورتی که کاربر هنوز آماده خرید نیست یک چت بات می تواند حداقل قبل از تماس مشتری با یک شخص واقعی ، جستجو را تشدید کند. مثلا برای یک فروشگاه مواد غذایی ارگانیک ، خوب است که بفهمید کدام سبزیجات مورد نیاز شخص است ، و فقط بعد از آن آنها را به نمایندگی های فروش مراجعه کنید.

اهمیت چت بات در کسب و کارها

 • ارائه پشتیبانی به مشتری :

چت بات یک دستیار عالی برای پاسخگویی به سوالات متداول است. همچنین اینکه به دلیل 24 ساعته بودن چت بات ها ، به حل مشکل مناطق زمانی کمک می کند ، یک چت بات به شما کمک می کند تا از استخدام پشتیبانی مشتری به صورت دو شیفت جلوگیری کند.

 • اشتراک اخبار و به روزرسانی ها :

هنگامی که افراد با نام تجاری شما ارتباط برقرار می کنند ، می توانید جدید ترین اخبار را در اختیار آن ها قرار دهید: مثلا مجموعه های جدید لباس ، نمایش مد و.. . چت بات ها می توانند به شما کمک کندتا با مخاطبان خود در ارتباط باشید و افراد را درگیر خود کنید.درصورتی ک برای سایت خود نیاز به چت بات دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید به ما سر بزنید.

این مقاله رو هم بخونید
محبوب ترین شبکه های اجتماعی و روش افزایش فالوور

 

مثال های بازاریابی چت بات

حال بیاید باهم بررسی کنیم که چگونه شرکت های بخش های مختلف از چت بات در استراتژی های بازاریابی خود استفاده می کنند.

 

 • سفر و مهمان نوازی : در این مثال ، com به کاربران کمک می کند تا آپارتمانها را بر اساس کلمات کلیدی که مخفف موقعیت مکانی هستند پیدا کنند.

 

 

 • رستوران ها : یک رستوران فست فود به نام Wingstop به کاربران امکان می دهد بدون مراجعه به وب سایت خود سفارش دهند.

چت بات

 • مسافرت رفتن : در زیر ربات Eddy Travels قرار دارد که به کاربران امکان می دهد پرواز لازم را از طریق برنامه تلگرام پیدا کنند.

چت بات چیست؟ چه کاربردی دارد؟

 

امیدواریم که این مقاله برای شما موثر واقع شود.

مطالب قبلی :

تبلیغات درون برنامه ای چیست؟انواع تبلیغات

Github (گیت هاب) چیست ؟

راه های کسب درآمد از طریق اینستاگرام

برای اطلاع از خزاهای بیشتر ویندوز و آموزش رفع آن کلیک کنید.

Aida Parvaresh
Aida Parvaresh
آیداپرورش هستم،علاقمند به تکنولوژی و تولید محتوا،مدتیه که با تیم خوب هفت وب همکاری دارم.

2 Comments

 1. […] به افراد مناسب ، در زمان مناسب و با اطلاعات مناسب است Chatbots  مانع ساعات کاری و زمان صرف شده در انتظار کمک به یک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *