بهینه‌سازی همساز مطالب
سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی مهم برای موتورهای جست‌وجو (بهینه‌سازی همساز مطالب) بخش دوم
دسامبر 25, 2018
آنچه صاحبان کسب و کار اینترنتی باید بدانند
آنچه صاحبان کسب و کار آنلاین باید بدانند
دسامبر 26, 2018

سئوی اصولی:دو مؤلفه‌ی کلیدی برای موتورهای جست‌وجو (مؤلفه‌ی دوم)

اولین مؤلفه‌ی کلیدی برای موتورهای جست‌وجو سرعت بود و دومین آنها، اعتمادپذیری وبگاه است.

  • اعتمادپذیری 

در اولین گام باید اعتمادپذیری را توضیح داد. منظور از اعتمادپذیری، قابلیتی است که در آن وبگاه برای وبگاه‌های دیگر، معتبر است و نوشته‌هایش سندیت دارد.

عواملی چون دنبال‌کنندگان و مخاطبان، موتورهای جست‌وجو و نیز دیگر وبگاه‌های مربوطه، اعتمادپذیری را ناشی می‌شوند ولی این موضوع در اصل به اعتماد دنبال‌کنندگان و مخاطبان بازمی‌گردد.

سوالات اصلی در این زمینه شامل موارد زیر می‌شود:

مدت زمانی که وبگاه شما در ارتباط با موضوعات اصلی بوده و در رابطه با موضوعی خاص مطالبی را نشر کرده‌اید، چقدر است؟ آیا کارشناسان و متخصصان حرفه‌ی مربوط از وبگاه شما به عنوان منبع بهره می‌برند، در صورت بهره‌گیری تا چه اندازه؟ آیا تاکنون به وبگاه شما لینک و ارجاع داده‌اند؟

به عنوان نمونه، وبگاه Entrepreneur از سال 2001 تاکنون سالانه فهرستی برخط (آنلاین) اینترنتی از 500  شرکت و برند برتر در رابطه با اعطای نمایندگی نشر می‌کند. از آنجایی که این فهرست نشرشده دربرگیرنده‌ی تاریخچه‌ی شرکت‌ها و برندها و دیگر قسمت‌ها نیز است، کارکنان این وبگاه هر حرفه و کسب‌وکاری را بسیار دقیق بررسی می‌کنند.

مؤلفه‌ی کلیدی برای موتورهای جست‌وجو

مؤلفه‌ی کلیدی برای موتورهای جست‌وجو

چیزی که سبب اهمیت و قابل توجه بودن رتبه‌بندی‌های این وبگاه شده، پیوستگی و تداوم آن است. درصورتی‌که به وبگاه نمایندگی مک‌دونالد سر زده باشید، به رتبه‌بندی‌های وبگاه Entrepreneur نیز اشاره شده است: «مک‌دونالد همچنان از شرکت‌های پیشگام نمایندگی است. در رتبه‌بندی سال 2018 وبگاه Entrepreneur، مک‌دونالد رتبه نخست فهرست 500 شرکت و برند برتر در رابطه با اعطای نمایندگی را کسب کرده است.»

این مقاله رو هم بخونید
Error 6068 in windows

تخصص این وبگاه خبری صرفاً در رابطه با نمایندگی‌ها نیست و آن‌ها دارای متخصصانی در زمینه‌های متفاوت هستند؛ بنابراین زمانی که این وبگاه مطلبی در رابطه با نمایندگی‌ها نشر کند، اعتمادپذیری سبب می‌شود تا آن مطلب در صدر نتایج گوگل قرار گیرد.

 

پست‌های مرتبط: پست مرتبط: سئوی اصولی، بهینه‌سازی همساز مطالب و سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی کلیدی

1 Comment

  1. […] اعتمادپذیری را در این مقاله مطرح کردیم و به بررسی معنی این کلمه پرداختیم. حال وقت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *