زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه : وسعت وبگاه و کارایی آن
ژانویه 7, 2019
سیاست‌های جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)
ژانویه 9, 2019

سیاست‌های جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

همانطور که می‌دانید از شیوه‌های تأثیرگذار در بازاریابی اینترنتی استفاده از شبکه‌های اجتماعی است و به چالش کشیدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان نیز با نظرات، سبب افزایش شانس دیده شدن مطالب شما خواهد شد. برای جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی باید اصولی را مد نظر قرار داد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

الگوها و الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی میزان به چالش کشیده شدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان یک شرکت و برند را با نظرات آن صفحه‌ی شخصی از مهمترین فاکتورها در نظر می‌گیرند، به همین دلیل است که نظرات و پیشنهادات در رابطه با این موضوع نقش شایانی دارند. بنابراین حرفه‌ها و کسب‌وکارهایی که به دنبال دریافت بهترین نتیجه از شبکه‌های اجتماعی هستند، بایستی نقش مهم نظرات و پیشنهادات دنبال‌کنندگان و مخاطبان را در نظر داشته باشند و آن را کم‌اهمیت تلقی نکنند. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و … جهت ایجاد جامعه‌های کوچک، بر روی زیرساخت‌های خود مسئله‌ی به چالش کشیدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان مثل تعداد نظرات و پیشنهادات را پررنگ‌تر و پراهمیت‌تر کرده‌اند. همچنین هنگامی که دنبال‌کنندگان و مخاطبان به دنبال مطالبی هستند که اطلاعات آنان را درباره‌ی برند و محصولات آن افزایش دهد، نظرات و پیشنهادات هر مطلب را می‌خوانند و توجه خاصی به میزان لایک‌های هر مطلب نمی‌کنند. حال در ادامه این مطلب به معرفی 6 راهکار هوشمندانه را جهت افزایش میزان نظرات و پیشنهادات مطالبی که در صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید، می‌پردازیم.

بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

1.      به چالش کشیدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان در مباحث شکل گرفته در میان نظرات

مباحثی که میان نظرات شکل می‌گیرد شامل قرار گرفتن دو فرد یا گروه با شیوه‌ی فکری متفاوت در برابر هم است که منجر به ایجاد بحث خواهد شد. این نوع از مطالب غالبا در توییتر و فیسبوک مشاهده می‌شود و اکثرا به این صورت است که از دنبال‌کننده و مخاطب درخواست نظر و انتخاب میان چند گزینه با ذکر دلیل انتخاب می‌شود. این نوع از مطالب غالبا دریافت کننده تعداد قابل توجهی نظر خواهند بود و به یکی از مطالب چالشی شبکه‌ی اجتماعی مبدل می‌گردد. فاکتوری که باید در اینجا در نظر داشته باشید این است که موضوعی انتخاب می‌کنید از موضوعات مهم و پراهمیت نباشد و موضوع ساده و کم‌اهمیتی باشد؛ چرا که موضوعات بسار مهم غالبا سبب ایجاد درگیری میان دنبال‌کنندگان و مخاطبان خواهد شد و نیز حاشیه‌دار شدن شرکت و برند.

این مقاله رو هم بخونید
نام شرکت‌های محبوب و سرچشمه‌ی اصلی نامگذاری‌شان (بخش اول)

2 Comments

  1. […] برای جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی باید اصولی را مد نظر قرار داد. در این چند روز قصد داریم سیاست‌های مذکور را دانه‌به‌دانه توضیح دهیم (سیاست اول در اینجا). […]

  2. […] سیاست‌های مذکور را دانه‌به‌دانه توضیح دهیم (بخش‌های اول و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *