سوالات متداول طراحی وب سایت

1هاست چیست؟
به فضایی که اطلاعات شما را اعم از فایل های قالب وب سایت شما ، تصاویر، ویدیو و PDF ها شما در آن قرار می گیرد هاست می گویند.
بنا به طراحی وب سایت شما این هاست می تواند بر پایه لینوکس یا ویندوز باشد.
حجم های هاست متغیر بوده معمولا از 100 مگابایت شروع شده و به بالا میرود.
2دامین چیست؟
دامین یا همان دامنه نام وب سایت شما می باشد.
این نام با متصل شدن به وب سایت شما ، اطلاعات هاست شمارا فراخوانی میکند و آن را نمایش می دهد.
www.google.com
این 1 نوع دامنه می باشد.
دامنه ها از 3 بخش تشکیل می شوند.
پیشوند دامنه یا www که همیشه همین می باشد.
خود دامنه google که دلبخواهی است و شما می بایست آنرا انتخاب بکنید.
پسوند دامنه که بنا به استفاده های متفاوت آنرا انتخاب میکنیم.
پسوند های رایج
ir: پسوند رایج کشور ایران
com: برای مشاغل و صنف های بین المللی
net: برای مشاغل و سرویس هایی که تحت وب کارشان را انجام میدهند و خدمات وب ارائه میدهند.
org: برای ادارات دولتی
3چرا وب سایت من باید هاست و دامین داشته باشد؟
هاست و دامین برای هر وب سایت الزامی باشد.
دلیل الزامی بودن هاست و دامین این است که اطلاعات ، فایل ها و تمامی پرونده های چند رسانه ای شما در آن قرار می گیرد و با صدا زدن دامنه شما آنها را برای مخاطبین شما به نمایش در می آورد.
4چرا برای هاست و دامین باید پول بدهم؟
شما برای خریدن هاست می بایست از هاستینگ هایی که این خدمات را ارائه می دهند هاست مورد نظر خود را با هر حجمی که نیاز دارید را تهیه کنید.
دامنه ها هم می توان از مراکز متفاوت ارائه دهنده های دامنه تهیه نمود برای مثال دامنه .ir را از سایت nic.ir می توانید تهیه نمایید.
دلیل پول دادن برای هاست این می باشد که شما دارید فضایی را در وب برای خود اختصاصی می گیرید و از آن استفاده می کنید.( هاست های رایگان نیز در وب موجود است لازم به ذکر است که آن ها از امنیت کمی برخوردار بوده و توصیه نمی شود)
دامنه نیز برای آن که آن نام برای شما اختصاصی شود آن مبلغ را باید بپردازید.
5خرید هاست و دامین مدت خاصی دارد؟
به طور معمول خرید هاست و دامین سالیانه می باشد ولی شما می توانید چندین ساله نیز تهیه نمایید.
6CMS چیست؟
CMS ( content managment system) سیستم مدیریت محتوا سیستم مدیریت محتوا همان سیستمی می باشد که به شما اجازه می دهد بدون آن که نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید و تنها با چند کلیک اطلاعات وب سایت خود را ، پست ها و تصاویر خود را بروز رسانی نمایید.
7سئو چیست؟
سئو SEO Search Engine Optimization بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجوگر بهترین جا برای دفن جسد صفحه دوم گوگل می باشد.
بیشترین ورودی وب سایت ها از طریق موتور های جستجوگر می باشد برای این که ورودی وب سایت خود را بالابرید باید مجموعه فعالیت هایی را انجام دهید که به این فعالیت های سئو می گویند.
8چرا باید وب سایتم را سئو کنم؟
شما برای اینکه بتوانید ورودی وب سایت خود را بیشتر کنید ( اگر وب سایت فروشگاهی هستید فروش خود را بیشتر ببرید.و ...) می بایست وب سایت خود را سئو کنید. مورد دیگری که سئو برای شما انجام می دهد شما را از رغیبتان پیش می اندازد که نتیجه آن پیشرفت در حرفه ی شماست.
طبق آخرین آمار ها 97 درصد مردم زمانی که در موتور جستجوگر دنبال چیزی می گردند همه در صفحه اول به آن میرسند و به صفحه دوم نمیروند پس بودن در صفحه اول بسیار مهم می باشد.