زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه
ژانویه 5, 2019
زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه : وسعت وبگاه و کارایی آن
ژانویه 7, 2019

زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه: جذابیت رابط کاربری وبگاه

جذابیت رابط کاربری وبگاه عنصر مهمی است. ممکن است که نقش مهم و موثر رابط کاربری برای شما یا بخش طراحی‌تان به‌درستی جا نیفتاده باشد؛ چراکه به‌طور قطع سلیقه هر شخصی برای خود آن فرد قابل قبول است اما باید در نظر گرفت که آیا برای افراد دیگر نیز قابل قبول است یا خیر؟ (پست مرتبط)

شما می‌توانید با دنبال‌کنندگان و مخاطبان وبگاه خود صحبت کرده و از آن‌ها نظرسنجی کنید و سعی کنید تا در این نظرسنجی تنها به دنبال‌کنندگان و مخاطبان وبگاه خود محدود نباشید و سلیقه افراد دیگر را نیز در نظر داشته باشید.

جذابیت رابط کاربری وبگاه

جذابیت رابط کاربری وبگاه

رابط کاربری نامناسب نیز به‌عنوان کشنده‌ی خاموش برای وبگاه‌ها نیز تعبیر شده است؛ چراکه اکثر شرکت‌ها و برندها تا هنگامی که صدای اعتراض و نارضایتی دنبال‌کنندگان و مخاطبان‌شان بلند نشود، میزان وخیم‌بودن اوضاع را درک نخواهند کرد. شما می‌توانید برای فهمیدن و درک‌کردن این موضوع که رابط کاربری باید مشتری‌پسند باشد، سؤالاتی شبیه به سؤالات زیر را از دنبال‌کنندگان و مخاطبان خود بپرسید و نظر آن‌ها را بخواهید:

  • آیا می‌توانید نیازها و خواسته‌های خود را برطرف کنید؟
  • آیا ناوبری به دیگر قسمت‌ها به آسانی و راحتی انجام می‌شود؟
  • آیا تاکنون در حین پیدا کردن اطلاعات لازم و مورد نیاز خود دچار مشکل و سردرگمی شده‌اید؟
  • آیا از هنگامی‌که وبگاه خود را راه‌اندازی کرده‌اید، رضایت دارید؟
  • طراحی‌ها و زیبایی‌های وبگاه خود را می‌پسندید؟
  • آیا در نظرتان در وبگاه خود چیزی کم و نامناسب نیست؟
  • آیا اعمالی که در وبگاه خود صورت می‌گیرد را به آسانی انجام داده و به اهداف مورد نظر خود می‌رسید؟
این مقاله رو هم بخونید
استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش ، بخش دوم

این نوع سؤالات به شما در پی بردن به اشکالات و نقص‌هایی که ممکن است در رابط کاربری وجود داشته باشد، یاری می‌رساند. شما می‌توانید بعد از این که تغییری را اعمال کردید؛ تاثیرات آن را توسط استفاده از ابزارهای مربوط به آنالیز وبگاه، بررسی کنید. آیا اعمالی را که مخاطبان در حال انجام آن‌ها هستند، کامل شده است یا مخاطبان آن‌ها را در اواسط راه رها کرده‌اند؟ مخاطبان در چه صفحاتی بیشترین توقف را داشته‌اند؟ پاسخ به اینگونه از سوالات به آشکار شدن ضرورت‌ها و ملزومات طراحی مجدد وبگاه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *