لیست بهترین شرکت طراحی سایت در شیراز+معرفی
اکتبر 25, 2020
آموزش رفع خطای ورودی/خروجی (I/O)
اکتبر 27, 2020

ریدایرکت 301 چیست؟ تاثیر آن در سئو

ریدایرکت 301 چیست ؟

ریدایرکت 301 به معنای تغییر آدرس صفحه است.و این ریدایرکت کاربر و موتورهای جستجو را به صفحه جدید انتقال می دهد.از این ریدایرکت برای زمانی که آدرس قبلی به هر دلیلی تغییر پیدا کند ، استفاده می شودو باعث می شودکه تمام ترافیک های آدرس قبلی به url جدید انتقال پیدا کند.

گاهی وقت ها است که شما url خاصی را تایپ می کنید ولی می بینید که آن آدرس به یک url دیگر تغییر پیدا می کند.این در واقع همان ریدایرکت 301 است که باعث می شود تمام کاربران آدرس قبلی به آدرس جدید انتقال پیدا کنند.

ریدایرکت و ایجاد خطای  404

هنگامی که یک صفحه از وب سایت حذف می شود یا تغییر می کند ، باید آدرس آن صفحه به یک صفحه دیگر ریدایرکت شود ، در صورتی که ریدایرکت انجام نشود کد خطای 404 ظاهر می شود

علت ایجاد خطای 404

هنگامی که یک صفحه از وب سایت حذف می شود یا تغییر می کند ، باید آدرس آن صفحه به یک صفحه دیگر ریدایرکت شود ، در صورتی که ریدایرکت انجام نشود کد خطای 404 ظاهر می شود.همچنین ریدایرکت 301 باعث می شود که شما ترافیک قبلی خود راحفظ کنید و اعتبار و رتبه سایت شما در گوگل حفظ می شود.

چه مواقعی از ریدایرکت 301 استفاده می کنیم؟

  • تغییر نام برند و به تغییر نامی که فرد در نظر دارد
  • پیوند url قدیمی به url جدید به منظور از دست ندادن ترافیک های آدرس قبلی.
  • اصلاح آدرس به نامی کوتاه تر و مناسب تر
  • هنگامی که می خواهیم یک سایت httpرا به https تبدیل کنیم
  • اضافه کردن یا حذف www در دامین
ریدایرکت 301 به معنای تغییر آدرس صفحه است.و این ریدایرکت کاربر و موتورهای جستجو را به صفحه جدید انتقال می دهد.از این ریدایرکت برای زمانی که آدرس قبلی به هر دلیلی تغییر پیدا کند ، استفاده می شودو باعث می شودکه تمام ترافیک های آدرس قبلی به url جدید انتقال پیدا کند.

redirect 301

چرا باید از ریدایرکت 301 استفاده کنیم ؟

گاهی اوقات شما می توانید ، آدرس صفحاتی را شبیه سایت شما هستند را برای خود خریداری کنید، مثلا آدرس سایت ما haftweb.com است ، ما می توانیم با خرید دامنه با نام haftweb.ir با استفاده از ریدایرکت 301 ، دامنه اول را به دوم انتقال می دهیم . این ریدایرکت کردن باعث می شود که هویت اصلی پا برجا بماند و تمامی راه های فرعی که باعث رفتن کاربر به آدرس اشتباه می شود را بسته نگه می دارد.

این مقاله رو هم بخونید
چگونه خطای bad request 400 را برطرف کنیم؟

مزایای استفاده از ریدایرکت 301

علاوه بر حفظ ترافیک آدرس قبلی سایت شما به آدرس جدید و و حفظ اعتبار و سئو سایت شما ، باعث می شود که لینک های ناقص نیز حذف شوند و خطاهای محتوای تکرای نیز برطرف شوند که این ها از مزیت های استفاده از این ریدایرکت است.

redirect 301

روش های ریدایرکت 301

روش اول :  در سی پنل

وارد سی پنل شوید و در بخش Domains به قسمت ریدایرکت redirects بروید .در این قسمت نوع انتقال را مشخص کنید که در اینجا نوع 301 را انتخاب می کنیم.سپس دامنه مد نظر خود را در قسمت https:www: انتخاب کنید و بعد در بخش سوم آدرس قدیمی که قرار است به آدرس جدید منتقل شود و در بخش چهارم آدرس جدید را وارد کنید.مثلا اگر است صفحه با آدرسhaftweb.com/page A   به صفحه ای با آدرس haftweb.ir/pageB ریدایرکت 301 شود باید در قسمت اول گزینه permanent301 ، در قسمت سوم page A و در قسمت چهارم haftweb.ir/pageB را وارد کنید.

روش دوم :  با استفاده از افزونه در وردپرس

افزونه های زیادی وجود دارند که می تواند مشکل شما را حل کنند. یکی از افزونه‌ها افزونه Simple 301 Redirect است .وهمچنین افزونه simple  SSL که با استفاده از آنها می توانید مشکل خودرا حل کنید.

روش سوم :  از طریق فایل .htaccess
  • کد ریدایرکت 301 آدرس http به آدرس https با

RewriteEngine On

RewriteCond %{SERVER_PORT} 80

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?haftweb\.com

[RewriteRule ^(.*)$ https://haftweb.com/$1 [R,L]

redirect 301

  • کد ریدایرکت 301 صفحات قدیمی به صفحات جدید

Redirect 301 /old-page.html /new-page.html

این مقاله رو هم بخونید
API (ای پی آی) چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

 

  • ریدایرکت 301 دامین های www با دامین هایی که فاقد www هستند

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST{^www.haftweb.com[NC]3 RewriteRule ^^(.*)$ http://haftweb.com/$1

[L,R=301,NC]

 

  • ریدایرکت 301 دامین هایی که فاقد www هستد با دامین هایی با www

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST{^.haftweb.com[NC]3 RewriteRule ^^(.*)$ http://www.haftweb.com/$1

[L,R=301,NC]

تاثیر ریدایرکت 301 در سئو سایت

هر صفحه ای که در گول ثبت می شود یک اعتبار دارد. این اعتبار می تواند کم یا زیاد باشد . بر اساس این اعتبار رتبه سایت درنتایج گوگل مشخص می شود.اگر صفحه ای که اعتبار بالایی در نتایج گوگل دارد را بخواهیم تغییر آدرس برای آن انجام دهیم . بدون ریدایرکت 301 از بین می رود و به یک صفحه بدون اعتبار تبدیل می شود.به همین دلیل برای انتقال اعتبار سایت خود می بایست از ریدایرکت 301 استفاده کنیم .

Aida Parvaresh
Aida Parvaresh
آیداپرورش هستم،علاقمند به تکنولوژی و تولید محتوا،مدتیه که با تیم خوب هفت وب همکاری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *