درصورت مواجه شدن با این خطا شدید برای رفع آن کافیست صفحه را تازه کنید. به خصوص اگر اولین بار است که خطا در وب سایتی رخ می دهد که معمولا بدون مشکل از آن بازدید می کنید. احتمالا این مشکل موقتی است. اگر با تازه سازی صفحه مشکل شما حل نشد ، حافظه پنهان مرورگر را حذف کنید .
چگونه خطای bad request 400 را برطرف کنیم؟
اکتبر 4, 2020
چگونه خطای 403 forbidden را رفع کنیم؟
اکتبر 6, 2020

چگونه خطای 401 را رفع کنیم؟

خطای401

کل وب بر اساس پروتکل ارتباطی بین مرورگر و وب سرور کار می کند. وقتی مشکلی پیش آمد ممکن است انواع مختلفی از کدهای خطاهای HTTP را در مرورگر مشاهده کنید. خطای 4xx HTTP یا کد وضعیت نشان می دهد که مرورگر جزئیات اشتباهی را به سرور ارسال کرده است. وقتی سرورهای وب به دلیل احراز هویت اشتباه نتوانند درخواست را پردازش کنند ، کد 401 را برمی گردانند و خطای 401 ایجاد می شود.

پس خطای 401 هنگامی رخ می دهد که می خواهید به یک صفحه وب دسترسی پیداکنید بارگیرگیری نمی شود تا اینکه ابتدا با شناسه کاربری و رمز عبور وارد شوید که نیاز به رمز ورود دارد. همچنین خطای401 غیرمجاز ، همانند صفحات وب ، در داخل پنجره مرورگر وب نمایش داده می شود.که در ادامه راه های رفع این خطا را باهم بررسی می کنیم.

 

نحوه رفع خطای 401 :

  • url را بررسی کنید :

 این احتمال وجود دارد که خطای 401 غیرمجاز به دلیل تایپ نادرست url یا پیوند انتخاب شده به url اشتباه نشان داده شود.

 

  • صفحه را مجددا برگیری کنید :

برای رفع این خطا نیز وب سایت را مجددا بارگیری کنید . برای اطمینان بیشتر ، ابتدا حافظه پنهان و کوکی های خود را حذف کنید تا مرورگر به طور تصادفی صفحه مشکل ساز را از حافظه داخلی خود بارگیری نکند.

 

  • حافظه پنهان مرورگر خود را حذف کنید :

حافظه پنهان مرورگر خود را حذف کنید. ممکن است اطلاعات ورود نامعتبر ، به صورت محلی در مرورگر شما ذخیره شده باشد که روند ورود به سیستم را مختل کرده است و باعث ایجاد خطای 401 شده است. با پاک کردن حافظه پنهان مشکل در این پرونده ها برطرف می شود و به صحفه فرصت می دهد تا پرونده های جدید را مستقیما از سرور بارگیری کند.برای آموزش پاک کردن حافظه پنهان مرورگر کلیک کنید.

این مقاله رو هم بخونید
چگونه خطای 406 را برطرف کنیم؟

 

  • پاک کردن DNS :

بنابراین پاک کردن DNS نیز این خطا را برطرف می کند. در ویندوز ، می توانید DNS را با تایپ کردن ipconfig / flushdns در خط فرمان و کلیک بر روی ENTER ، شستشو دهید.

 

  • مشکلات افزونه :

یک افزونه ممکن است در سایت شما باعث ایجاد خطای 401 شود.پس افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید. گاهی اوقات افزونه قصد انجام این کار را دارد. به عنوان مثال ، اگر افزونه فکر کند که مورد حمله قرار گرفته اید ، برخی از افزونه ها صفحه ورود شما را قفل می کنند ، این امر می تواند باعث ایجاد کد خطای 401 شود ، هنگامی که می خواهید صفحه ورود خود را باز کنید. یا دیوار آتش در افزونه ای مانند Wordfence ممکن است باعث بروز این مشکل شود. برای اینکه بفهمید کدام افزونه باعث خطای 401 شده است ، سعی کنید تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید و یکی یکی آنها را دوباره فعال کنید. یا ، اگر خطا فقط پس از نصب یک افزونه جدید ظاهر شد ، ابتدا آن پلاگین را غیرفعال کنید.برای طراحی وب سایت کم خطا و پرسرعت کلیک کنید.

امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما موثر واقع شده باشد.

برای اطلاع از خطاهای بیشتر وب سایت کلیک کنید.

مطالب قبلی:

راه های کسب درآمد از طریق وب سایت + ایده های پولساز

رایج ترین خطاهای وب سایت +آموزش

fatal exception error in windows

خطاهای gtmetrix :

آموزش رفع خطای inline small javascript در gtmetrix

آموزش رفع خطایinline small css در gtmetrix

این مقاله رو هم بخونید
وب سایت های تبلیغاتی کدامند؟

آموزش رفع خطای minimize request size در gtmetrix

 

Aida Parvaresh
Aida Parvaresh
آیداپرورش هستم،علاقمند به تکنولوژی و تولید محتوا،مدتیه که با تیم خوب هفت وب همکاری دارم.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *