هزینه طراحی سایت چقدر است؟
دسامبر 6, 2020
10 کار اشتباه که به سئو سایت شما لطمه می زند
دسامبر 14, 2020

بک لینک backlink ! خوب است یا بد؟

بک لینک! خوب است یا بد؟

backlink چیست؟

backlink یکی از پرکاربردترین عبارات در دنیای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو است.بک لینک راه ارتباطی میان دو سایت برای بررسی سریع کاربربه اطلاعات بیشتر است.و در اصل لینک های ورودی به وبسایت شما از سایر وبسایت ها می باشند.هنگامی که یک صفحه وب آدرس صفحه وب شما را درسایت خود قرار می دهد، به گونه ای که با یک کلیک برروی آن آدرس به صفحه وب سایت شما هدایت شود، آن آدرس به عنوان یک backlink درنظرگرفته می شود.یک لینک مناسب می تواند همچنین تاثیر چشمگیری درافزایش رتبه وبسایت شما وبهبود سئو خارجی آن داشته باشد.بک لینک ها حتما باید طبیعی باشد وکیفیت بالایی داشته باشند. درواقع کیفیت بک لینک ها از تعداد آن ها اهمیت بیشتری دارد، و دربالا بردن رتبه سئو سایت شما تاثیرگذارهستند.

بک لینک های خوب و بد؟

backlink خوب به بک لینکی گفته می شود که از یک سایت مطمئن وقابل اعتماد به وبسایت شما داده شود.بک لینک گرفتن از سایت های معتبر سخت است ولی ارزش آن هم بیشتراست.اما بک لینک گرفتن از وب سایت هایی که به راحتی به هر وبسایتی بک لینک می دهند قطعا هیچ مزیت رقابتی برای شما ندارد.

بک لینک خوب است یا بد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بک لینک بد نیست اما بک لینک غیر طبیعی بد است.یک بک لینک زمانی می تواند خوب و تاثیر گذار باشد که در مسیر درستی مانند محتواگذاری قرار بگیرد.

یک سری باورهای غلط در مورد بک لینک وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم:

  • بک لینک بد است و سایت شما اگر بک لینک دریافت کند آسیب می بیند.
  • بک لینک زیاد بد است، بک لینک باید کم باشد.
  • فقط در صورت داشتن بک لینک سایت بالا می آید.
  • بک لینک ها دیگر اثری در رتبه سایت شما ندارند.
  • با بک لینک می توان سایت را به نتایج اولیه گوگل آورد.
  • بک لینک فالو خوب است اما بک لینک نوفالو به درد بخور نمی باشد.
  • سایتی که با بک لینک بالا می آید به زودی افت می کند.
این مقاله رو هم بخونید
آموزش رفع خطای ورودی/خروجی (I/O)

این ها یک سری باورهای غلط هستند که در صورت استفاده از آن ها رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند.در ادامه هر یک از این موارد بالا را باهم بررسی می کنیم با هفت وب همراه باشید.

backlink خوب به بک لینکی گفته می شود که از یک سایت مطمئن وقابل اعتماد به وبسایت شما داده شود.بک لینک گرفتن از سایت های معتبر سخت است ولی ارزش آن هم بیشتراست.اما بک لینک گرفتن از وب سایت هایی که به راحتی به هر وبسایتی بک لینک می دهند قطعا هیچ مزیت رقابتی برای شما ندارد.

بک لینک خوب است یا بد؟

بک لینک بد نیست! و باید گفت که اعتبار هر سایت از بک لینک های آن به دست می آید

سایتی که بک لینک نداشته باشد، سایتی فوق العاده ضعیف می باشد. اما ممکن است شما سایتی بدون بک لینک را دیده باشید که رتبه خوبی نیز دارد ، این کار زمانی اتفاق می افتد که موضوع آن سایت بی رقیب یا کم رقابت است، یا بسیار قدیمی است.

بک لینک زیاد بد نیست

باید گفت که بک لینک زیاد بد نیست ، بک لینک زیاد و بی کیفیت بد است.بک لینک با کیفت نیز به بک لینکی گفته می شود که کاربر را ترغیب به کلیک کردن کند. در صورتی که یک سایت شما دارای تعدادی زیادی بک لینک با کیفیت باشد نه تنها بد نیست بلکه اعتبار سایت شما را نیز افزایش می دهد.

بک لینک با کیفیت و مفید چگونه است؟

بک لینک هایی که به صورت طبیعی توسط نویسنده یا مدیر سایت با یک متن یا عبارت مرتبط به سایت شما ایجاده شده باشند بک لینک مفید و خوب نامیده می شوند. باید توجه داشته باشید که این بک لینک ها نباید از سایت های اسپم بیایند برای اطلاع از ویژگی های بک لینک خوب مقاله بک لینکها را مطالعه کنید.

بک لینک بد نیست! و باید گفت که اعتبار هر سایت از بک لینک های آن به دست می آید

بک لینک

با بک لینک می توان سایت را به نتایج اولیه گوگل آورد

این باور اشتباه است و شما نمی توانید به سادگی با ایجاد یا خریدن backlink سایت خود را بالا بیاورید زیرا لینک سازی در سطوح رقابتی بسیار پیچیده و دشوار می باشد و این کار را باید به یک تیم متخصص و حرفه ای بسپارید.بسیاری از افراد با ایجاد بک لینک های اشتباه در سایت رشد سایت را کاهش می دهند و به این باور می رسند که بک لینک بد است اما واقعیت این است که این افراد لینک سازی را بلد نیستند و در این صورت می توانند با سپردن سایت خود به کارشناسان دیجیتال مارکتینگ و سئو هفت وب افزایش رشد سایت خود را تضمین کنند.

این مقاله رو هم بخونید
وب سایت اختصاصی گوگل«statup» برای کسب و کارها راه اندازی شد.

backlink برای محتوای سایت بسیار مفید و خوب هستند ولی ایجاد این بک لینک ها باید توسط کارشناسان متخصص و حرفه ای انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد.پس برای سئو سایت خود و ایجاد محتواهایی مفید سفارش خود را ثبت کنید تا کارشناسان هفت وب بتوانند سایت شما را به صورت حرفه ای سئو کنند و رتبه آن را بالا ببرند.

مطالب قبلی:

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

کرونا و اینستاگرام(شرح کسب و کارهای اینستاگرامی در زمان کرونا)

وردپرس یا لاراول کدام بهتر است؟  

چند نکته برای بازاریابی محتوا

طراحی سایت پزشکی در شیراز

محبوب ترین شبکه های اجتماعی و روش افزایش فالوور

 

Aida Parvaresh
Aida Parvaresh
آیداپرورش هستم،علاقمند به تکنولوژی و تولید محتوا،مدتیه که با تیم خوب هفت وب همکاری دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *