خطای avoid css @importاین پارامتر برای کدهای استایل است که به صورت import@ تعیین شده اند.درصورت ایجاد خطا کافیست استایلی که آدرس داده است را بررسی کنید و اگر کد به صورت import شده بود آن را اصلاح کنید.
آموزش رفع خطای avoid css @import در gtmetix
آگوست 28, 2020
به معنای شبکه توزیع محتوا است.که با استفاده از آن می توانیم داده های مورد نیاز کاربران را با سرعت بیشتری دراختیار آن ها قرار دهیم.در صورتی که شما از CDN استفاده نمی کنید و سرور اصلی سایت شما در شهر ویرجینیا آمریکا است ، هر کاربر از هر جای دنیا قصد وارد شدن به سایت شما را داشته باشد، باید به سرورهای موجود درچین درخواست ارسال کند.پس اگر کاربری در آسیا یا نقطه ی دورتری از شهرویرجینیا آمریکا باشد، زمان درخواست و پاسخ از سرور اصلی طول می کشد.اما اگر شما ازCDN استفاده کنید و سرور اصلی سایت شما نیز همچنان شهر ویرجینیا آمریکا باشد.سرورهای CDN در مناطق مختلف یک نسخه کپی از سایت شما را برمی دارند و در خود ذخیره می کنند و اگر کاربری درپ ژاپن وارد سایت شما شود نزدیک ترین سرورCDN به ژاپن پاسخ کاربر را می دهد.که این روند باعث بهبود سرعت سایت می شود.
آموزش رفع خطای use a content delivery network (CDN) در gtmetrix
سپتامبر 7, 2020

آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

حل-ارور-Specify-a-character-set-early-در-GTmetrix-PardazIT

آموزش رفع خطای specify a character set early در gtmetrix

یکی از خطاهایی که هنگام تست سرعت سایت با  Gtmetrix با آن مواجه می شویم به نام خطای specify a character set early که از سری خطاهای page speed است.

 

specify a character set early چیست ؟

هنگامی که کاربر صفحه ای را باز می کند ، از طریق مرورگر وب اطلاعات مربوط به صفحه را از وب سرور درخواست می کند. بدون مشخص کردن کاراکتر تنظیم شده ، مرورگر مجبور است قبل از اینکه بتواند شروع به تجزیه عناصر صفحه کند ، وآن را به تنهایی پیدا کند.که باعث ایجاد تاخیر در زمان بارگزاری صفحه می شود.

این خطا مربوط به متاتگ character set است که در زبان های مختلف از آن استفاده می شود.ما در زبان فارسی متاتگ character set که همان <meta http-equiv=”content=”text/html;utf-8”/> است را استفاده می کنیم . اما gtmetrix می گوید که نیازی به استفاده از آن نیست.

خطای specify a character set early :این خطا مربوط به متاتگ character set است که در زبان های مختلف از آن استفاده می شود.ما در زبان فارسی متاتگ character set که همان <meta http-equiv=”content=”text/html;utf-8”/> است را استفاده می کنیم .

خطای specify a character set early

پس بهتر است که character set را در تگ meta http-equiv مشخص نکنید زیرا در مرورگرهای قدیمی مثل اینترنت اکسپلور8 و ورژن های قدیمی تر باعث می شود که دانلود در پیش فرض (lookahead downloader ) غیرفعال شود و زمان لود سایت  را افزایش می دهد.پس بهتر است character set را  از سمت سرور مشخص و تنظیم کنید و دیگر نیاز به تعیین لود شدن مجموعه کاراکتربرای هر صفحه نیست.

حال چگونه خطای specify a character set early را رفع کنیم ؟

تعیین متاتگ character set  را به صورت درخواست http با استفاده از دستور زیر:

این مقاله رو هم بخونید
آموزش رفع خطایinline small css در gtmetrix

 

Content-type : text/html ; charset=utf-8

 

مشخص کردن character set زمان لود صفحه را کاهش میدهد و دیگر برای هر فایل html نیاز به مشخ کردن آن نداریم.پس با توجه به زبان سرور و نوع سرور درخواست را به صورت header http مشخص می کنیم.

در زبان php

اگر از زبان php در سایت خود استفاده می کنید در صورتی که با خطای specify a character set early مواجه شدید با استفاده ازدستور زیر درخواست را در header قراردهید.

 

Header (“content-type : text/html; charset=utf-8”);

در سرور آپاچی

درصورتی که از سرور apache استفاده می کنید کد زیر را در htaccess . وارد کنید.

 

Addtype  ‘text/html;  charset=utf-8’ html

درسرور Nginx

اگر از زبان ASP یا پایتون استفاده می کنید . درصورتی که سرور شما Nginx است. با اضافه کردن کد زیر در قسمت confing سرور این درخواست را ایجاد کنید.

 

More _set_ headers   -t ‘text/html’ ‘content-type: text/html; charset=utf-8’;

درصورتی که درخواست را در هدر به صورت http  ایجاد کردید خطا برطرف می شود اما یک بار دیگر سایت را بررسی کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

امیدواریم که این مقاله  و رفع این خطا برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایتتان موثر باشد.

مطالب قبلی:

آموزش رفع خطای avoid css @import در gtmetix

آموزش رفع خطای combine images using css sprites در gtmetrix

آموزش رفع خطای specify a cache validator در gtmetrix

Aida Parvaresh
Aida Parvaresh
آیداپرورش هستم،علاقمند به تکنولوژی و تولید محتوا،مدتیه که با تیم خوب هفت وب همکاری دارم.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *