افزونه یا plugin چیست؟

در این مطلب می خواهیم درباره به اصطلاح  افزونه ها یا همان plugin ها ، هدف ها و چند ابزار ضروری برای وردپرس صحبت کنیم. در بخش اول، اول باید دانست افزونه چیست؟

plugin ها برای تکمیل وردپرس هستند، و بخش زیادی از وردپرس ما را این ابزار ها تشکیل می دهند. در واقع وردپرس بدون این ابزار ها مثل فروشگاهی است که هیچ جنسی در آن نیست! این ابزار ها چارچوب های وردپرس را پر می کنند. این ابزار ها از بسیاری جنبه ها مورد اهمیتند، و یکی از آن ها برای حفظ امنیت سایت است.افزونه

افزونهافزونهدر انتخاب افزونه ها باید مراقب باشیم که ضرری به سایت نرسانند، یعنی ابزار های خراب استفاده نکنیم و ترجیحا سراغ آن گونه ابزار هایی برویم که قبلا توسط توسعه دهندگان تست شده باشند. بعضی از کاربران، به جای استفاده از plugin از کدهایی استفاده می کنند که با قرار دادنشان در (function.php) می توان برخی امکانات را به ورد پرس اضافه کرد. اما این کار توصیه نمی شود زیرا ممکن است با استفاده از برخی کدهای مشکل دار وردپرس به هم بریزد یا امنیت وبسایتتان را از دست بدهید.

تعداد plugin ها بستگی به سرعت لود وبسایتتان دارد، اما بهتر است تا جایی که می توانید فقط ابزار های ضروری را نصب کنید و برای هر موضوعی از این قابلیت ها استفاده نکنید . زیرا سرعت بارگذاری وبسایتتان را پایین می آورد و حتی موجب افت رنکینگ وبسایت می شود که جلوی پیشرفت آن را می گیرد.

برای تشخیص اینکه چه plugin هایی خوب هستند و به کدام ها می شود بیشتر اعتماد کرد، باید به بازخورد آن ها توجه کرد. میزان دانلود ها، میزان استفاده شدن و رتبه plugin هاست که به آن ها اعتبار می بخشند.

چند مورد از plugin های ضروری و کاربرد آن ها به اختصار در ادامه آورده شده اند:

Image optimization

افزونه

افزونه

plugin

این ابزار برای بهینه سازی تصویر سایت استفاده می شود.

Akisment

افزونه

افزونه

یک سم بسیار مضر برای هر وبسایتی، فرستاده شدن اسپم در آن است. با استفاده از این ابزار از شر هر اسپم و هرزنامه ای راحت می شوید!
Wordfence

افزونه

افزونه

ابزاری است که برای حفاظت از سایت شما نصب میشود و امنیت سایت را در برابر هکرها حفظ می کند. و البته ضد اسپم نیز هست.

Backwpup-free

افزونه

افزونه

یه plugin برای تهیه پشتیبان از سایت! مسلما همه می دانیم که وجود چنین ابزاری برای یک وب سایت بسیار ضروری است.

W3 Total cache

افزونه

افزونه

این plugin سرعت سایت را کنترل می کند و تا حد زیادی افزایش می دهد.

Send email only on reply to my comment
این ابزار  به ما اعلام می کند که چه دیدگاه هایی ارسال شده است.

 

شرکت طراحی وب سایت هقت وب